Sürmene · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSürmene ilçesi
%76,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.653 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sürmene ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,9 ile birinci; 16.653 geçerli oy, katılım %83,8.
Sürmene
Kayıtlı seçmen 20.233 · Oy kullanan 16.954 (katılım %83,8) · Geçerli 16.653 · Geçersiz 301
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.813 | %76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.840 | %23,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 214 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Armutlu Mah. | 1 | 313 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Aşağıovalı Mah. | 1 | 231 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Balıklı Mah. | 2 | 473 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Birlik Mah. | 1 | 239 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Dirlik Mah. | 1 | 288 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Fındıcak Mah. | 2 | 291 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 237 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 139 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Kahraman Mah. | 2 | 442 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Karacakaya Mah. | 1 | 116 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Konak Mah. | 1 | 97 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Koyuncular Mah. | 1 | 158 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Küçükdere Mah. | 1 | 136 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Muratlı Mah. | 2 | 561 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Ormanseven Mah. | 4 | 950 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Orta Mah. | 7 | 1.967 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 94 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Oylum Mah. | 4 | 754 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Petekli Mah. | 2 | 343 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Soğuksu Mah. | 7 | 1.673 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yazıoba Mah. | 2 | 485 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yemişli Mah. | 7 | 2.203 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Yeniay Mah. | 6 | 948 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 140 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yokuşbaşı Mah. | 1 | 165 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Yukarıovalı Mah. | 1 | 151 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Yukarıçavuşlu Mah. | 1 | 191 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Zeytinli Mah. | 2 | 414 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Çamburnu Mah. | 4 | 737 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Çamlıca Mah. | 6 | 1.428 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Çarşı Mah. | 9 | 2.610 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Çavuşlu Mah. | 3 | 561 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Çiftesu Mah. | 1 | 67 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Çimenli Mah. | 1 | 132 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Üstündal Mah. | 1 | 131 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 154 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |