Arsin · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArsin ilçesi
%82,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.829 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %82,3 ile birinci; 19.829 geçerli oy, katılım %85,9.
Arsin
Kayıtlı seçmen 23.358 · Oy kullanan 20.059 (katılım %85,9) · Geçerli 19.829 · Geçersiz 230
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.324 | %82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.505 | %17,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atayurt Mah. | 3 | 550 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Başdurak Mah. | 3 | 610 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Cudibey Mah. | 1 | 324 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.505 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Dilek Mah. | 2 | 422 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Elmaalan Mah. | 2 | 431 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.093 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 623 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Gölcük Mah. | 1 | 366 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Gölgelik Mah. | 1 | 152 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Güneyce Mah. | 4 | 328 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Güzelyalı Mah. | 2 | 548 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 478 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Işıklı Mah. | 2 | 582 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Karaca Mah. | 1 | 311 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Konak Mah. | 1 | 157 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Kuzguncuk Mah. | 5 | 1.166 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Nuroğlu Mah. | 1 | 219 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Oğuz Mah. | 1 | 367 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yalı Mah. | 7 | 2.635 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 385 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 206 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yeşilce Mah. | 2 | 718 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 588 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 4 | 1.477 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Yeşilyalı Mah. | 7 | 2.521 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Yolaç Mah. | 1 | 228 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Yolüstü Mah. | 2 | 395 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 450 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 521 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 422 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Örnek Mah. | 1 | 255 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Özlü Mah. | 2 | 311 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 121 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| İşhan Mah. | 1 | 265 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Şankaya Mah. | 2 | 628 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |