Turhal · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTurhal ilçesi
%61,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
53.366 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turhal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,4 ile birinci; 53.366 geçerli oy, katılım %88,9.
Turhal
Kayıtlı seçmen 60.860 · Oy kullanan 54.124 (katılım %88,9) · Geçerli 53.366 · Geçersiz 758
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32.782 | %61,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20.584 | %38,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Akçatarla Köyü | 1 | 162 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Arapören Köyü | 1 | 134 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Arzupınarı Köyü | 1 | 123 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Ataköy | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 165 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Ağcaşar Köyü | 1 | 98 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Bahar Mah. | 2 | 664 | %100,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Bahçebaşı Köyü | 1 | 139 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Bağlarpınarı Köyü | 1 | 34 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Borsa Mah. | 1 | 359 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Boyacılar Mah. | 4 | 1.168 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Buzluk Köyü | 1 | 32 | %115,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Camikebir Mah. | 2 | 564 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Celal Mah. | 3 | 904 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 27 | 9.755 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Dazya Köyü | 1 | 183 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Derbentçi Köyü | 1 | 151 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Dökmetepe Köyü | 1 | 325 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Elalmış Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Emek Mah. | 3 | 1.068 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Erenli Köyü | 1 | 63 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Eriklitekke Köyü | 1 | 97 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Fatih Mah. | 3 | 915 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 4 | 1.354 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Gökdere Köyü | 1 | 340 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 911 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Güneş Mah. | 1 | 333 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Gürsel Mah. | 2 | 586 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Hacılar Mah. | 2 | 548 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Hamam Mah. | 3 | 1.125 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Hamide Köyü | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 113 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Kalaycık Köyü | 1 | 291 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kamalı Köyü | 1 | 133 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kargın Köyü | 1 | 53 | %105,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Kat Köyü | 3 | 1.051 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kayacık Mah. | 5 | 1.546 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Kazancı Köyü | 1 | 65 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 5 | 1.878 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kızkayası Köyü | 1 | 318 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Koruluk Köyü | 1 | 202 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Kova Mah. | 3 | 800 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Kuytul Köyü | 1 | 153 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Kuşoturağı Köyü | 1 | 177 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.957 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Mevlana Mah. | 4 | 1.517 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Meydan Mah. | 3 | 1.000 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Müftü Mah. | 5 | 1.811 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 15 | 5.609 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Necipköy | 2 | 580 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Nurkavak Mah. | 2 | 583 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Ormanözü Köyü | 1 | 159 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.709 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Pazar Mah. | 2 | 395 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Ray Mah. | 3 | 1.127 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Samurçay Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 373 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Tatlıcak Köyü | 2 | 474 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 59 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Ulutepe Köyü | 1 | 374 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Uluöz Köyü | 1 | 117 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Varvara Mah. | 3 | 873 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 6 | 2.062 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Yazıtepe Köyü | 2 | 735 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Yağlıalan Köyü | 1 | 183 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Yeniceler Köyü | 1 | 150 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Yeniköy | 1 | 194 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Yenisu Köyü | 2 | 723 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 55 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Yeşilırmak Mah. | 2 | 422 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.855 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 271 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 102 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Çayıraltı Köyü | 1 | 89 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Çaylı Köyü | 2 | 699 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Çevlikler Mah. | 4 | 1.160 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Çivril Köyü | 2 | 489 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Üçyol Köyü | 2 | 564 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Şatıroba Köyü | 1 | 184 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Şenyurt-Asarcık Mah. | 2 | 458 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Şenyurt-Karaevli Mah. | 1 | 304 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Şenyurt-Ortaköy Mah. | 2 | 393 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Şenyurt-Üçgözen Mah. | 2 | 470 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |