Niksar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıNiksar ilçesi
%62,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
40.987 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,9 ile birinci; 40.987 geçerli oy, katılım %88,3.
Niksar
Kayıtlı seçmen 47.189 · Oy kullanan 41.649 (katılım %88,3) · Geçerli 40.987 · Geçersiz 662
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25.775 | %62,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15.212 | %37,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 50.Yıl Mah. | 4 | 1.516 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Akgüney Köyü | 1 | 120 | %100,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Akıncı Köyü | 1 | 116 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Akpınar Mah. | 2 | 597 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Araköy | 1 | 49 | %102,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 179 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Arıpınar Köyü | 1 | 135 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Arpaören Köyü | 1 | 269 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Asar Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 400 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Ayvaz Mah. | 4 | 1.369 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.703 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 82 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Bağlar Mah. | 6 | 2.279 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.317 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 157 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Boyluca Köyü | 1 | 99 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Bozcaarmut Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Budaklı Köyü | 1 | 198 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Büyükyurt Köyü | 1 | 171 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Bilgili Köyü | 1 | 203 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Camidere Köyü | 1 | 114 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.166 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 319 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Cerköy | 1 | 217 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Dalkaya Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Derindere Köyü | 1 | 49 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Dönekse Mah. | 2 | 447 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Direkli Köyü | 1 | 105 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Edilli Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Eryaba Köyü | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Esence Köyü | 1 | 104 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Eyneağzı Köyü | 1 | 129 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.093 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.756 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 437 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Geritköyü | 1 | 81 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Geyikgölü Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 1 | 303 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 96 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 392 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 1 | 341 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 2 | 416 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Gökçeoluk Köyü | 1 | 274 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Güdüklü Köyü | 1 | 80 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Gülbayır Köyü | 1 | 332 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Gülebi Köyü | 1 | 98 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Gültepe Köyü | 1 | 89 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Günebakan Köyü | 2 | 650 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Günlüce Köyü | 1 | 207 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Gürçeşme-Buz Mah. | 1 | 281 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 430 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 474 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 1 | 343 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Güvenli Köyü | 1 | 362 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 137 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Hacılı Köyü | 1 | 99 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 113 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 127 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Hayderbey Mah. | 1 | 276 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Hüseyingazi Köyü | 1 | 151 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Işıklı Köyü | 1 | 162 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Kapıağzı Köyü | 1 | 248 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Karabodur Köyü | 1 | 32 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Karakaş Köyü | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.744 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 122 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Kılıçarslan Mah. | 1 | 360 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Kırkkızlar Mah. | 3 | 1.027 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Korulu Köyü | 1 | 247 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Kumçiftlik Mah. | 1 | 186 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 348 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Köklüce Köyü | 1 | 168 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Kültür Mah. | 7 | 2.440 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Kümbetli Köyü | 1 | 270 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Kiracı Köyü | 1 | 157 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Mahmudiye Köyü | 2 | 719 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 898 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Mercimekdüzü Köyü | 1 | 34 | %123,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Mezraa Köyü | 1 | 126 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Muhtardüzü Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Musapınarı Köyü | 1 | 48 | %106,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Mutluca Köyü | 1 | 72 | %106,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Oluklu Köyü | 1 | 56 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Ormancık Köyü | 1 | 310 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 32 | %109,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Pelitlik Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 181 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 1 | 299 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 1 | 180 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Serenli-Fatih Mah. | 1 | 374 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 286 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 110 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Sorkun Köyü | 1 | 157 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Sulugöl Köyü | 1 | 155 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Teknealan Köyü | 1 | 96 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Tepeyatak Köyü | 1 | 35 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Terzioğlu Köyü | 1 | 87 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Umurlu Köyü | 1 | 43 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ustahasan Köyü | 1 | 24 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yalıköy | 1 | 202 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 76 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 2 | 541 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 1 | 330 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 81 | %114,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 1 | 261 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 234 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 196 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Yeşilköy | 1 | 59 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 59 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 500 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 277 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 556 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 565 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 572 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Çalca Köyü | 1 | 311 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 224 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Çayköy | 1 | 88 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Çengelli Mah. | 1 | 153 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çimenözü Köyü | 1 | 174 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 240 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Örenler Köyü | 1 | 34 | %108,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Özalan Köyü | 2 | 406 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Özveren Köyü | 1 | 192 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 1.984 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Şahinli Köyü | 1 | 267 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 1.025 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 163 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |