Artova · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArtova ilçesi
%71,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.321 geçerli oy · katılım %92,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,6 ile birinci; 5321 geçerli oy, katılım %92,7.
Artova
Kayıtlı seçmen 5.826 · Oy kullanan 5.398 (katılım %92,7) · Geçerli 5.321 · Geçersiz 77
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.807 | %71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.514 | %28,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetdanişmend Köyü | 1 | 86 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 165 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Alpaslan Mah. | 2 | 554 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Altınova Mah. | 1 | 264 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 226 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Aşağıgüçlü Köyü | 1 | 260 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 227 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Bebekderesi Köyü | 1 | 139 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Boyunpınar Köyü | 1 | 151 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Devecikargın Köyü | 1 | 111 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Evlideresi Köyü | 1 | 66 | %101,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 1 | 354 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Gazipınarı Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Gümüşyurt Köyü | 1 | 88 | %103,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Gürardıç Köyü | 1 | 112 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Kızılca Mah. | 1 | 305 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Kunduz Köyü | 1 | 37 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Kunduzağılı Köyü | 1 | 126 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Mertekli Köyü | 1 | 62 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Poyrazalan Köyü | 1 | 37 | %108,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Salur Köyü | 1 | 129 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 130 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 101 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 74 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Tuzla Köyü | 1 | 69 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Ulusulu Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Yağcımusa Köyü | 1 | 185 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 96 | %102,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Yukarıgüçlü Köyü | 1 | 274 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Çelikli Mah. | 2 | 589 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| İstasyon Mah. | 2 | 518 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| İğdir Mah. | 1 | 128 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |