Süleymanpaşa · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSüleymanpaşa ilçesi
%63,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
142.472 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Süleymanpaşa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,9 ile birinci; 142.472 geçerli oy, katılım %87,7.
Süleymanpaşa
Kayıtlı seçmen 163.861 · Oy kullanan 143.751 (katılım %87,7) · Geçerli 142.472 · Geçersiz 1.279
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 91.036 | %63,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 51.436 | %36,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100. Yıl Mah. | 63 | 23.411 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Ahmedikli Mah. | 1 | 124 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Ahmetçe Mah. | 1 | 68 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Akçahalil Mah. | 1 | 133 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Altınova Mah. | 31 | 11.242 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Araphacı Mah. | 1 | 87 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Atatürk Mah. | 9 | 3.314 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Avşar Mah. | 1 | 35 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Aydoğdu Mah. | 23 | 8.277 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Aşağıkılıçlı Mah. | 1 | 46 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.152 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Banarlı Mah. | 2 | 656 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.288 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Bıyıkali Mah. | 2 | 531 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 4.045 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Dedecik Mah. | 1 | 231 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Demirli Mah. | 1 | 132 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Değirmenaltı Mah. | 7 | 2.301 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Doğrukaracamurat Mah. | 1 | 116 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Ertuğrul Mah. | 7 | 2.313 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Evciler Mah. | 1 | 80 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Ferhadanlı Mah. | 2 | 749 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Gazioğlu Mah. | 1 | 256 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Generli Mah. | 1 | 101 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Gündüzlü Mah. | 7 | 1.632 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Güveçli Mah. | 1 | 79 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 167 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Husunlu Mah. | 1 | 251 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Hürriyet Mah. | 49 | 17.875 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Işıklar Mah. | 1 | 253 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Karabezirgan Mah. | 1 | 98 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Karacakılavuz Mah. | 6 | 2.228 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Karadeniz Mah. | 8 | 2.908 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Karaevli Mah. | 1 | 178 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Karahalil Mah. | 1 | 65 | %101,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 159 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Karansıllı Mah. | 1 | 55 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Kayı Mah. | 1 | 252 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Kazandere Mah. | 1 | 176 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Kaşıkçı Mah. | 2 | 507 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Kılavuzlu Mah. | 1 | 141 | %100,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Kınıklar Mah. | 1 | 92 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Kumbağ Mah. | 7 | 2.656 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Köseilyas Mah. | 1 | 240 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Mahramlı Mah. | 1 | 95 | %102,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.166 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Naipköy Mah. | 2 | 406 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Nusratfakı Mah. | 1 | 74 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 205 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 121 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Ortaca Mah. | 1 | 271 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Ortacami Mah. | 33 | 11.841 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Oruçbeyli Mah. | 1 | 103 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 269 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Otmanlı Mah. | 1 | 94 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Oğuzlu Mah. | 1 | 89 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Selçuk Mah. | 1 | 277 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Semetli Mah. | 1 | 223 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Seymenli Mah. | 1 | 155 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 83 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Taşumurca Mah. | 1 | 68 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Topağaç Mah. | 7 | 2.422 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Vatan Mah. | 9 | 3.062 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Yavuz Mah. | 18 | 6.355 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 93 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Yazır Mah. | 1 | 102 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Yağcı Mah. | 2 | 433 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 209 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 92 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Yukarıkılıçlı Mah. | 1 | 155 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Yuva Mah. | 1 | 57 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Zafer Mah. | 19 | 6.533 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 109 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Çınarlı Mah. | 56 | 20.854 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Çiftlikönü Mah. | 38 | 13.951 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| İnecik Mah. | 2 | 528 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| İstiklal Mah. | 2 | 607 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |