Zara · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıZara ilçesi
%62,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
15.011 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zara ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,0 ile birinci; 15.011 geçerli oy, katılım %88,1.
Zara
Kayıtlı seçmen 17.228 · Oy kullanan 15.172 (katılım %88,1) · Geçerli 15.011 · Geçersiz 161
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.308 | %62,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.703 | %38,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adamfakı Köyü | 1 | 82 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Ahmetbaşyurt Mah. | 3 | 1.004 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Ahmethacı Köyü | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Akdede Köyü | 1 | 49 | %102,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Akyazı Köyü | 1 | 12 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Akören Köyü | 1 | 93 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Alıçbel Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Alıçlıseki Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Alişanağılı Köyü | 1 | 13 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Alişir Köyü | 1 | 86 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Armutçayırı Köyü | 1 | 64 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Atalan Köyü | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Atgeçmez Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Atkıran Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Avşar Köyü | 1 | 158 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Ağlıkçay Köyü | 1 | 32 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Aşağıkovacık Köyü | 1 | 30 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Aşağımescit Köyü | 1 | 78 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Aşağıçamurcu Köyü | 1 | 36 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Aşağıçamözü Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Baharşeyh Köyü | 1 | 45 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Ballıklar Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Bağlama Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Becekli Köyü | 1 | 81 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Bedirören Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Bektaşköy | 1 | 22 | %113,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Belentarla Köyü | 1 | 58 | %103,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 123 | %99,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Bolucan Köyü | 1 | 41 | %109,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Bozkır Köyü | 1 | 55 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 46 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Büyükgüney Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Büyükkaya Köyü | 1 | 25 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Büyükköy | 1 | 118 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Canova Köyü | 1 | 135 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Cemalköy | 1 | 12 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Danışık Köyü | 1 | 13 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Derbent Köyü | 1 | 124 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Deredam Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Dereköy | 1 | 30 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Düzceli Köyü | 1 | 27 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Dilekpınarı Köyü | 1 | 119 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Dipsizgöl Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Ekinli Köyü | 1 | 175 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Emirhan Köyü | 1 | 35 | %122,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Esenler Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Evrencik Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Eymir Köyü | 1 | 126 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Göhertaş Köyü | 1 | 150 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Göktepe Köyü | 1 | 63 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Güllüali Köyü | 1 | 30 | %103,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Gümüşçevre Köyü | 1 | 221 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Girit Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Hatip Mah. | 2 | 433 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Ilıca Köyü | 1 | 131 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Kabaktepeler Köyü | 1 | 15 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Kadriye Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kanlıçayır Köyü | 1 | 23 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Kaplan Köyü | 1 | 185 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 114 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Karahasan Köyü | 1 | 31 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Karaman Köyü | 1 | 39 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Kardere Köyü | 1 | 28 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Karslılar Köyü | 1 | 43 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.281 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Kavasbaşı Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 76 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Kayılıkaya Köyü | 1 | 22 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kevenli Köyü | 1 | 44 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Keçeyurdu Köyü | 1 | 87 | %70,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kısık Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Kızık Köyü | 1 | 139 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Kızılırmak Mah. | 3 | 899 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 53 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Korkut Köyü | 2 | 526 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Kumoğlu Köyü | 1 | 79 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Kurucaabat Köyü | 1 | 113 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kuruköprü Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 52 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Körpınar Köyü | 1 | 15 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Kümbet Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kürünlü Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Mahmutağaçiftliği Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Müslümabat Köyü | 2 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Nasırköy | 1 | 189 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 63 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Pazarbeleni Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 49 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Reşitpaşa Mah. | 5 | 1.779 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Sancakkale Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Sarıyusuf Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Sedille Köyü | 1 | 89 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Selimiye Köyü | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Seten Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Sorkun Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Sucak Köyü | 1 | 39 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Söğütlüağıl Köyü | 1 | 61 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Taşgöze Köyü | 1 | 103 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Tepeköy | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Tuzlagözü Köyü | 1 | 256 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Tödürge Köyü | 1 | 159 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yapak Köyü | 1 | 255 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Yarağıl Köyü | 1 | 65 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yayıközü Köyü | 1 | 128 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Yenicamii Mah. | 3 | 1.104 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Yeşilköy | 1 | 29 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Yeşimli Köyü | 1 | 160 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Yıkılgan Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Yolören Köyü | 1 | 62 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Yukarımescit Köyü | 1 | 16 | %106,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Yukarıçamurcu Köyü | 1 | 94 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Yukarıçamözü Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Zoğallı Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Çarşıbaşı Mah. | 1 | 318 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Çatören Köyü | 1 | 28 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çaylı Köyü | 1 | 39 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 58 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Çevirmehan Köyü | 1 | 78 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Çorak Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Çulhaali Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Üngür Köyü | 1 | 19 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Ütük Köyü | 1 | 89 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Ütükyurdu Köyü | 1 | 125 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| İkideğirmen Köyü | 1 | 46 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| İğdeli Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| İğdir Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.513 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Şenyayla Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 212 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Şeyhmerzuban Mah. | 1 | 111 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |