Doğanşar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDoğanşar ilçesi
%92,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
1.968 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğanşar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %92,6 ile birinci; 1968 geçerli oy, katılım %86,9.
Doğanşar
Kayıtlı seçmen 2.304 · Oy kullanan 2.001 (katılım %86,9) · Geçerli 1.968 · Geçersiz 33
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.823 | %92,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 145 | %7,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alanköy | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Alazlı Köyü | 1 | 41 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Arslantaş Köyü | 1 | 35 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Avcıçayı Köyü | 1 | 95 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Başekin Köyü | 1 | 45 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Beşağaç Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 31 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Camikebir Mah. | 1 | 189 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Cinci Mah. | 1 | 290 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Darıkol Köyü | 1 | 31 | %112,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Devrişağa Mah. | 1 | 174 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Eskiköy | 1 | 53 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Göçüköy | 1 | 30 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kale Mah. | 1 | 110 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Karkın Köyü | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kıpçak Köyü | 1 | 55 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 17 | %117,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kozlu Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Okçulu Köyü | 1 | 47 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Ortaköy | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Sarısuvat Köyü | 1 | 46 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Söbüler Köyü | 1 | 48 | %64,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Tavza Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yavşancık Köyü | 1 | 21 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Yeşilçukur Köyü | 1 | 17 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Çalıcı Köyü | 1 | 54 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Çatpınar Köyü | 1 | 197 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Çay Mah. | 1 | 104 | %60,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Ömerağa Mah. | 1 | 127 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Ütük Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| İçdere Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |