Silopi · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSilopi ilçesi
%80,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
67.128 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silopi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %80,3 ile birinci; 67.128 geçerli oy, katılım %82,2.
Silopi
Kayıtlı seçmen 83.442 · Oy kullanan 68.561 (katılım %82,2) · Geçerli 67.128 · Geçersiz 1.433
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53.920 | %80,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.208 | %19,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Köyü | 1 | 308 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Akyıldız Köyü | 2 | 431 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Barbaros Mah. | 8 | 2.796 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Başak Mah. | 13 | 4.476 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Başverimli-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.428 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Başverimli-Köprübaşı Mah. | 6 | 2.134 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Bostancı Köyü | 4 | 1.313 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Buğdaylı Köyü | 3 | 876 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Birlikköy | 1 | 331 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Cudi Mah. | 17 | 6.308 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.292 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Damlaca Köyü | 1 | 133 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Dedeler Köyü | 1 | 22 | %145,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Doruklu Köyü | 2 | 708 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Dicle Mah. | 23 | 8.288 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Esenli Köyü | 1 | 48 | %122,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Görümlü-Boğaz Mah. | 2 | 744 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Görümlü-Yeni Mah. | 5 | 1.732 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Görümlü-Yolağızı Mah. | 1 | 289 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Kapılı Köyü | 1 | 43 | %172,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 3.211 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Kavaközü Köyü | 2 | 451 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Kavallı Köyü | 2 | 766 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Kösreli Köyü | 1 | 34 | %302,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Mahmutlu Köyü | 2 | 455 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Nuh Mah. | 13 | 4.328 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Ofis Mah. | 20 | 7.284 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Ortaköy | 2 | 570 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Ovaköy | 1 | 30 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Pınarönü Köyü | 2 | 470 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Yeniköy | 3 | 574 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Yenişehir Mah. | 25 | 9.176 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 8 | 2.586 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 35 | %148,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Çalışkan-Atatürk Mah. | 2 | 418 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Çalışkan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 598 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Çalışkan-Fatih Mah. | 4 | 1.156 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Çalışkan-Vatan Mah. | 3 | 876 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Çardaklı Köyü | 3 | 1.057 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Çiftlikköyü | 5 | 1.534 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Özgen Köyü | 1 | 236 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Üçağaç Köyü | 1 | 399 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Şht. Harun Boy Mah. | 23 | 8.498 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |