Türkeli · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTürkeli ilçesi
%80,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.094 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Türkeli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,1 ile birinci; 10.094 geçerli oy, katılım %81,9.
Türkeli
Kayıtlı seçmen 12.518 · Oy kullanan 10.250 (katılım %81,9) · Geçerli 10.094 · Geçersiz 156
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.086 | %80,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.008 | %19,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçabük Köyü | 2 | 479 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Alagöz Köyü | 1 | 146 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Ayaz Köyü | 1 | 334 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Düzköy | 1 | 280 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Düzler Köyü | 1 | 167 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Direkli Köyü | 2 | 423 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Gaziler Köyü | 1 | 160 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Gemiyanı Mah. | 5 | 1.679 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Gencek Köyü | 2 | 355 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Gökçealan Köyü | 1 | 179 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 162 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Güzelkent Köyü | 2 | 709 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Güzelyurt Mah. | 5 | 1.584 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Hacıköy | 1 | 175 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 154 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Işıklı Köyü | 1 | 211 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Karabey Köyü | 1 | 297 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 417 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Keş Köyü | 1 | 351 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Kuzköy | 1 | 130 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kuşçular Köyü | 1 | 162 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Oymayaka Köyü | 1 | 153 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 186 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Satıköy | 1 | 196 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Sazkışla Köyü | 1 | 121 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Taçahmet Köyü | 1 | 158 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Taşgüney Köyü | 1 | 316 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Turhan Köyü | 1 | 242 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Tümerkan Mah. | 4 | 1.360 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Yapraklı Köyü | 1 | 154 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yazıcı Köyü | 1 | 195 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 293 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Yusuflu Köyü | 1 | 154 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Çatakgeriş Köyü | 1 | 102 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Çatakgüney Köyü | 1 | 179 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çatakörencik Köyü | 1 | 155 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |