Gerze · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGerze ilçesi
%61,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.449 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gerze ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,8 ile birinci; 19.449 geçerli oy, katılım %85,6.
Gerze
Kayıtlı seçmen 23.110 · Oy kullanan 19.789 (katılım %85,6) · Geçerli 19.449 · Geçersiz 340
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.023 | %61,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.426 | %38,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 11 | 4.153 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Abdaloğlu Köyü | 2 | 467 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Acısu Köyü | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Akgüney Köyü | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Akkıraç Köyü | 1 | 56 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Altınyayla Köyü | 1 | 106 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.708 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Başsökü Köyü | 1 | 261 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Belören Köyü | 2 | 500 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Bolalı Köyü | 1 | 93 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Boyalı Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 89 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.876 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Gürsökü Köyü | 1 | 167 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 173 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Hacıselli Köyü | 1 | 227 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Hamidiye Mah. | 10 | 3.516 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Hıdırlı Köyü | 1 | 146 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Hizarçayı Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Kabanlar Köyü | 1 | 100 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Kahramaneli Köyü | 1 | 166 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Karlı Köyü | 1 | 278 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Kızılcalı Köyü | 1 | 137 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kuzsökü Köyü | 1 | 169 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Köşk Mah. | 2 | 525 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Kirençukuru Köyü | 1 | 202 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Mahmuttırı Köyü | 1 | 213 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Pirahmet Köyü | 1 | 141 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Sarımsak Köyü | 1 | 113 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Sarıyer Köyü | 1 | 185 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Sarnıçköy | 1 | 260 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Sazak Köyü | 1 | 183 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Sorkun Köyü | 1 | 224 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Tatlıcak Köyü | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Tepealtı Köyü | 1 | 79 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Tokuşlar Köyü | 1 | 94 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Türkmen Köyü | 1 | 71 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Türkmenlioğlu Köyü | 1 | 94 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Yakadibi Köyü | 1 | 292 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Yamacık Köyü | 1 | 299 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Yaykıl Köyü | 2 | 535 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 262 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yenikent Köyü | 3 | 738 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çakallı Köyü | 1 | 192 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Çarşı Mah. | 6 | 2.020 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 151 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Çırnık Köyü | 1 | 246 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 154 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |