Erfelek · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıErfelek ilçesi
%60,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.801 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erfelek ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,5 ile birinci; 8801 geçerli oy, katılım %84,6.
Erfelek
Kayıtlı seçmen 10.568 · Oy kullanan 8.935 (katılım %84,6) · Geçerli 8.801 · Geçersiz 134
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.323 | %60,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.478 | %39,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | 1 | 113 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | 1 | 73 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Akçasöğüt Köyü | 1 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Akçaçam Köyü | 1 | 180 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Avlağısökü Köyü | 1 | 142 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 109 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Balıfakı Köyü | 1 | 349 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Başaran Köyü | 1 | 229 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Dağyeri Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Dereköy | 1 | 248 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Değirmencili Köyü | 1 | 221 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 95 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 143 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Gümüşsuyu Köyü | 1 | 207 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Güven Köyü | 1 | 86 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 162 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 122 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Hasandere Köyü | 1 | 179 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Horzum Köyü | 1 | 160 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Hürremşah Köyü | 1 | 100 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Himmetoğlu Köyü | 1 | 99 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Kaldırayak Köyü | 1 | 109 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Karacaköy | 1 | 158 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Kazmasökü Köyü | 1 | 179 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kınık Mah. | 2 | 484 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 141 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Kızılcaot Köyü | 1 | 135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Kurcalı Köyü | 1 | 182 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 256 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Merkez Mah. | 7 | 2.406 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Mescitdüzü Köyü | 1 | 218 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Meydan Köyü | 1 | 94 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Ormantepe Köyü | 1 | 144 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Salavat Mah. | 1 | 170 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Salı Köyü | 1 | 201 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Sarıboğa Köyü | 1 | 109 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Selbeyi Köyü | 1 | 227 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Sorgun Köyü | 1 | 102 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Soğucalı Köyü | 1 | 181 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 88 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Tekke Köyü | 1 | 266 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Tombul Köyü | 1 | 148 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Veysel Köyü | 1 | 154 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Yeniköy | 1 | 122 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 315 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Çayırköy | 1 | 125 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| İncirpınar Köyü | 1 | 350 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| İnesökü Köyü | 1 | 90 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 230 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |