Şirvan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıŞirvan ilçesi
%77,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.366 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şirvan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,0 ile birinci; 9366 geçerli oy, katılım %77,8.
Şirvan
Kayıtlı seçmen 12.266 · Oy kullanan 9.543 (katılım %77,8) · Geçerli 9.366 · Geçersiz 177
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.212 | %77,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.154 | %23,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adıgüzel Köyü | 1 | 109 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Akgeçit Köyü | 1 | 65 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Akyokuş Köyü | 1 | 19 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Akçayar Köyü | 1 | 12 | %266,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 196 | %58,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Belençay Köyü | 1 | 56 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Boylu Köyü | 1 | 234 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Cevizdalı Köyü | 1 | 16 | %331,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 707 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Daltepe Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Damlı Köyü | 1 | 211 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 50 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Derinçay Köyü | 1 | 173 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Doğruca Köyü | 1 | 39 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Durankaya Köyü | 1 | 308 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Dişlinar Köyü | 1 | 152 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Elmadalı Köyü | 1 | 301 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Fatih Mah. | 1 | 142 | %59,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Gözlüce Köyü | 1 | 146 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Gümüş Köyü | 1 | 12 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Hürmüz Köyü | 1 | 46 | %63,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Kalkancık Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Kapılı Köyü | 1 | 233 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Karaca Köyü | 1 | 139 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 141 | %45,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 280 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Kesmetaş Köyü | 1 | 261 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Kırtepe Mah. | 1 | 137 | %32,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 137 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Küfre Mah. | 5 | 1.627 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 80 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Madenköy | 2 | 419 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Meşecik Köyü | 1 | 29 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Nallıkaya Köyü | 1 | 366 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Ormanbağı Köyü | 2 | 554 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 225 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Otluk Köyü | 1 | 42 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Oya Köyü | 1 | 169 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Pirinçli Köyü | 1 | 371 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 150 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 108 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 80 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 99 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Suludere Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Suluyazı Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Sit Mah. | 1 | 143 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Tatlıpayam Köyü | 1 | 100 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Taşlı Köyü | 4 | 731 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Taşyaka Köyü | 1 | 101 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yalkaya Köyü | 1 | 53 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 181 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 186 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Yaylacı Köyü | 1 | 264 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Yayladağ Köyü | 1 | 108 | %70,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 389 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Yedikapı Köyü | 1 | 50 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Yolbaşı Köyü | 1 | 144 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Çeltikyolu Köyü | 1 | 198 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Özpınar Köyü | 1 | 205 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| İkizler Köyü | 1 | 219 | %63,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| İncekaya Köyü | 1 | 321 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |