Siirt Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSiirt Merkez ilçesi
%58,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
83.618 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Siirt Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %58,2 ile birinci; 83.618 geçerli oy, katılım %80,2.
Siirt Merkez
Kayıtlı seçmen 106.769 · Oy kullanan 85.578 (katılım %80,2) · Geçerli 83.618 · Geçersiz 1.960
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48.660 | %58,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 34.958 | %41,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afetevleri Mah. | 21 | 7.843 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 135 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Aktaş Köyü | 1 | 314 | %66,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 87 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Alan Mah. | 9 | 3.348 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Algül Mah. | 5 | 1.626 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Bahçelievler Mah. | 48 | 17.981 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Barış Mah. | 33 | 12.088 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Batı Mah. | 2 | 546 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 68 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Beşyol Köyü | 1 | 63 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Bostancık Köyü | 1 | 39 | %71,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Conkbayır Mah. | 6 | 2.170 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Demirkaya Köyü | 1 | 78 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Doluharman Köyü | 2 | 518 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Doğan Mah. | 13 | 4.784 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Dumlupınar Mah. | 5 | 1.801 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Ekmekçiler Köyü | 2 | 453 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Eğlence Köyü | 1 | 124 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Gökçebağ-Bağlar Mah. | 2 | 460 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Gökçebağ-Koçpınar Mah. | 1 | 75 | %104,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Gökçebağ-Yeni Mah. | 2 | 731 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Halenze Mah. | 1 | 280 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kalender Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Karakol Mah. | 1 | 334 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Kavaközü Köyü | 1 | 160 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Kayaboğaz Köyü | 1 | 50 | %106,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Kemerli Köyü | 1 | 185 | %103,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 276 | %37,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Konacık Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Kooperatif Mah. | 46 | 16.644 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Koçlu Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 162 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Meydandere Köyü | 2 | 570 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Meşelidere Köyü | 1 | 37 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Ormanardı Köyü | 1 | 85 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Pınarca Köyü | 1 | 288 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Pınarova Köyü | 1 | 28 | %121,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Sakarya Mah. | 3 | 873 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Sarıtepe Köyü | 1 | 142 | %70,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Sağırsu Köyü | 1 | 185 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Sağlarca Köyü | 1 | 21 | %152,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Tınaztepe Mah. | 3 | 1.021 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Tuzkuyusu Köyü | 1 | 341 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Ulus Mah. | 8 | 2.676 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Veysel Karani Mah. | 14 | 5.175 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Yazlıca Köyü | 1 | 23 | %130,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Yağmurtepe Köyü | 1 | 183 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Yeni Mah. | 47 | 17.061 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Yerlibahçe Köyü | 1 | 102 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Yokuşbağları Köyü | 1 | 170 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Zorkaya Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çal Mah. | 8 | 2.975 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Çağbaşı Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Ülkü Mah. | 1 | 319 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| İnkapı Köyü | 1 | 216 | %71,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| İnönü Mah. | 2 | 599 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |