Kurtalan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKurtalan ilçesi
%68,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
27.178 geçerli oy · katılım %74,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurtalan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %68,5 ile birinci; 27.178 geçerli oy, katılım %74,3.
Kurtalan
Kayıtlı seçmen 37.545 · Oy kullanan 27.887 (katılım %74,3) · Geçerli 27.178 · Geçersiz 709
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18.620 | %68,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.558 | %31,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Köyü | 1 | 183 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 400 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Akçalı Köyü | 1 | 93 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Akçegedik Köyü | 1 | 149 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Atalay Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Avcılar Köyü | 1 | 47 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Aydemir Köyü | 1 | 77 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Azıklı Köyü | 1 | 120 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Ağaçlıpınar Köyü | 1 | 165 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.682 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 252 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 338 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Beykent Köyü | 1 | 292 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Beşler Köyü | 1 | 112 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 327 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Bölüktepe Köyü | 4 | 1.265 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.883 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Demirkuyu Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Derince Köyü | 1 | 193 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Dicle Mah. | 3 | 1.077 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Erdurağı Köyü | 2 | 412 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Fırat Mah. | 9 | 2.980 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Garzan Mah. | 4 | 1.398 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Gökdoğan Köyü | 2 | 310 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Gözpınar Köyü | 3 | 984 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Güney Mah. | 1 | 146 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Gürgöze Köyü | 1 | 332 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 126 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 48 | %68,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Karabağ Köyü | 1 | 158 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Kayabağlar-Bağlar Mah. | 3 | 938 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Kayabağlar-Kayalı Mah. | 4 | 1.174 | %64,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Kayabağlar-Çeşme Mah. | 3 | 1.065 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 102 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 174 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Konakpınar Köyü | 2 | 444 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.827 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Saipbeyli Köyü | 1 | 399 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Seyrantepe Mah. | 1 | 172 | %72,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.795 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Tatlı Köyü | 1 | 42 | %147,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 22 | %272,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Tekel Mah. | 9 | 3.184 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Teylan Köyü | 1 | 234 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Tosunbağı Köyü | 1 | 247 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Toytepe Köyü | 1 | 93 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Tulumtaş Köyü | 2 | 538 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Tütünköy | 1 | 233 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Uluköy | 1 | 306 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yakıttepe Köyü | 1 | 80 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Yanarsu Köyü | 1 | 110 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Yayıkdere Mah. | 2 | 416 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Yellice Köyü | 1 | 162 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.649 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Yenidoğan Mah. | 8 | 2.688 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Yeniköprü Köyü | 1 | 202 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Yeşilkonak Köyü | 1 | 136 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Yoldurağı Köyü | 1 | 103 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 87 | %69,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 46 | %182,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 230 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 99 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 49 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 158 | %70,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 271 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| İncirlik Köyü | 1 | 97 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| İğdeli Köyü | 1 | 91 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Şenköy | 1 | 181 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |