Eruh · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEruh ilçesi
%64,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
8.533 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eruh ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,1 ile birinci; 8533 geçerli oy, katılım %80,2.
Eruh
Kayıtlı seçmen 11.020 · Oy kullanan 8.837 (katılım %80,2) · Geçerli 8.533 · Geçersiz 304
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.473 | %64,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.060 | %35,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdiken Köyü | 1 | 77 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 10 | %200,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Ballıkavak Köyü | 1 | 75 | %112,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Bayıryüzü Köyü | 1 | 41 | %134,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 49 | %110,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Bağgöze Köyü | 1 | 371 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 101 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 90 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Budamış Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Bilgili Köyü | 1 | 180 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Bingöl Köyü | 1 | 15 | %126,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Cintepe Köyü | 1 | 326 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Dadaklı Köyü | 1 | 41 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Dalkorur Köyü | 1 | 72 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Dağdüşü Köyü | 1 | 275 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Demiremek Köyü | 1 | 103 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Dönerdöver Köyü | 1 | 69 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Dih Mah. | 5 | 1.500 | %69,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Dikboğaz Köyü | 2 | 465 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Ekinyolu Köyü | 1 | 117 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Erenkaya Köyü | 1 | 139 | %100,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.020 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Gedikaşar Köyü | 1 | 82 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Gelenkardeş Köyü | 1 | 23 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Gölgelikonak Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Gönülaldı Köyü | 1 | 54 | %213,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Görendoruk Köyü | 1 | 148 | %106,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Gülburnu Köyü | 1 | 48 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Karadayılar Köyü | 1 | 31 | %116,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Kavakgölü Köyü | 1 | 31 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Kaşıkyayla Köyü | 1 | 116 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 308 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Kuşdalı Köyü | 1 | 110 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Okçular Köyü | 2 | 548 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Ortaklı Köyü | 1 | 18 | %166,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Oymakılıç Köyü | 1 | 30 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Payamlı Köyü | 1 | 116 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Salkımbağlar Köyü | 1 | 67 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Sarıgül Mah. | 5 | 1.653 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Savaşköy | 1 | 86 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Tünekpınar Köyü | 1 | 36 | %194,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Ufaca Köyü | 1 | 18 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Yanıkses Köyü | 1 | 76 | %138,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Yanılmaz Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Yediyaprak Köyü | 1 | 63 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 165 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Yerliçoban Köyü | 1 | 149 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 30 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 134 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Çeltiksuyu Köyü | 1 | 114 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Çetinkol Köyü | 1 | 36 | %111,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 96 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Çimencik Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çizmeli Köyü | 1 | 185 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Özlüpelit Köyü | 1 | 46 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Üzümlük Köyü | 1 | 78 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |