Hilvan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıHilvan ilçesi
%57,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.842 geçerli oy · katılım %76,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hilvan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,3 ile birinci; 19.842 geçerli oy, katılım %76,0.
Hilvan
Kayıtlı seçmen 26.481 · Oy kullanan 20.122 (katılım %76,0) · Geçerli 19.842 · Geçersiz 280
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.372 | %57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.470 | %42,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakebir Mah. | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Akçaören Mah. | 2 | 389 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Alpı Mah. | 1 | 139 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Arabuk Mah. | 1 | 72 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Arıca Mah. | 1 | 225 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Arınık Mah. | 1 | 150 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Arpalı Mah. | 1 | 58 | %106,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Aslanlı Mah. | 1 | 152 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 83 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Ağılmus Mah. | 1 | 108 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Ağveren Mah. | 1 | 80 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Aşağıekece Mah. | 1 | 243 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Aşağıkamış Mah. | 1 | 252 | %57,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Aşağıkülünçe Mah. | 1 | 94 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Aşağıçatak Mah. | 2 | 88 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 131 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 3.097 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Balkı Mah. | 1 | 54 | %111,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Barğaç Mah. | 1 | 293 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Bağlar Mah. | 16 | 5.643 | %66,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Buğur Mah. | 1 | 98 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Bölükbaşı Mah. | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Doğrular Mah. | 1 | 185 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Faik Mah. | 1 | 188 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Gelenek Mah. | 1 | 78 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Göktepe Mah. | 1 | 105 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Gölcük Mah. | 3 | 832 | %50,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Gölebakan Mah. | 1 | 33 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Gülaldı Mah. | 1 | 50 | %110,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Güluşağı Mah. | 1 | 107 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Gürgür Mah. | 1 | 34 | %114,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Hanmağara Mah. | 1 | 83 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Hayrat Mah. | 1 | 40 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Hoşin Mah. | 2 | 541 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Kadıkent Mah. | 1 | 142 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Karaburç Mah. | 1 | 121 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Karacurun Mah. | 7 | 2.375 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Karakucak Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 282 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Kavalık Mah. | 1 | 196 | %101,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Kepirhisar Mah. | 1 | 152 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Kepirkucak Mah. | 1 | 29 | %110,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kırbaşı Mah. | 1 | 104 | %103,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Korgun Mah. | 1 | 135 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Kovancı Mah. | 1 | 304 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Kuskunlu Mah. | 2 | 511 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Küçükgölcük Mah. | 1 | 40 | %107,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Malören Mah. | 1 | 186 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Mantarlı Mah. | 1 | 113 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Orgız Mah. | 1 | 64 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Ovacık Mah. | 2 | 475 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Oymaağaç Mah. | 1 | 149 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Saluca Mah. | 1 | 139 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Sucuhan Mah. | 1 | 92 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 211 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Ustahasan Mah. | 1 | 38 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Uzuncuk Mah. | 1 | 233 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Yakınyurt Mah. | 1 | 85 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.868 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 224 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Çakmak Mah. | 1 | 108 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Çat Mah. | 1 | 86 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Çağıllı Mah. | 1 | 188 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Çimdeli Mah. | 1 | 364 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Ömerli Mah. | 1 | 116 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Özbaş Mah. | 1 | 32 | %106,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Özveren Mah. | 1 | 83 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Üçüzler Mah. | 1 | 71 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |