Salıpazarı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSalıpazarı ilçesi
%80,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.773 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,0 ile birinci; 13.773 geçerli oy, katılım %89,3.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 15.631 · Oy kullanan 13.952 (katılım %89,3) · Geçerli 13.773 · Geçersiz 179
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.017 | %80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.756 | %20,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 1 | 363 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 428 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Albak Mah. | 1 | 162 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Avut Mah. | 3 | 943 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Bereket Mah. | 3 | 834 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Biçme Mah. | 1 | 230 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Cevizli Mah. | 1 | 319 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Düzköy Mah. | 1 | 192 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Dikencik Mah. | 1 | 269 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 510 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 215 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 234 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Fidancık Mah. | 1 | 80 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 128 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 550 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 114 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kalfalı Mah. | 1 | 301 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Karacalar Mah. | 1 | 141 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Karacaören Mah. | 1 | 243 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Karadere Mah. | 1 | 120 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Karaman Mah. | 1 | 323 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Karayonca Mah. | 1 | 316 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kırgıl Mah. | 2 | 399 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Kızılot Mah. | 1 | 232 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kocalar Mah. | 1 | 277 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Konakören Mah. | 2 | 453 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 163 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Merkez Kocalar Mah. | 1 | 330 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Mumlu Mah. | 1 | 120 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Muslubey Mah. | 2 | 391 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Orta Mah. | 3 | 1.058 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 307 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Suluca Mah. | 1 | 241 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Tacalan Mah. | 1 | 297 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Tahnal Mah. | 2 | 579 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 255 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 891 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Yayla Mah. | 2 | 426 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Yeni Mah. | 3 | 796 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 184 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Yeşil Mah. | 1 | 303 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 260 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 298 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 356 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |