Ayvacık · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAyvacık ilçesi
%87,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.242 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %87,4 ile birinci; 12.242 geçerli oy, katılım %84,2.
Ayvacık
Kayıtlı seçmen 14.735 · Oy kullanan 12.404 (katılım %84,2) · Geçerli 12.242 · Geçersiz 162
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.697 | %87,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.545 | %12,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ardıç Mah. | 1 | 205 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Başalan Mah. | 1 | 270 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Döngel Mah. | 2 | 744 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Döngelyatak Mah. | 1 | 177 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Eynel Mah. | 2 | 524 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Eyüpsultan Mah. | 3 | 1.000 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 2 | 459 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 218 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 210 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Gürçam Mah. | 2 | 484 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 228 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Kabaklık Mah. | 1 | 290 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 123 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 165 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Karşıdöngel Mah. | 2 | 704 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Kazancılı Mah. | 2 | 423 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Keskinoğlu Mah. | 2 | 481 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Koçyurdu Mah. | 1 | 253 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Meşelidüz Mah. | 1 | 200 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 946 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Orta Mah. | 1 | 329 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 258 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 93 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 277 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Söğütpınar Mah. | 2 | 429 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 357 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Terice Mah. | 2 | 462 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Tiryakioğlu Mah. | 1 | 331 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 107 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Yenice Mah. | 1 | 328 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 268 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 195 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 154 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Yeşilçam Mah. | 1 | 213 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Yunus Emre Mah. | 2 | 406 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Zafer Mah. | 1 | 325 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Çamalan Mah. | 2 | 341 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Çamlıkale Mah. | 1 | 88 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Çarşıköy Mah. | 2 | 579 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Çökekli Mah. | 1 | 307 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 280 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Şenpınar Mah. | 2 | 409 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |