Asarcık · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAsarcık ilçesi
%86,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.587 geçerli oy · katılım %82,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Asarcık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %86,7 ile birinci; 9587 geçerli oy, katılım %82,5.
Asarcık
Kayıtlı seçmen 11.811 · Oy kullanan 9.744 (katılım %82,5) · Geçerli 9.587 · Geçersiz 157
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.314 | %86,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.273 | %13,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acısu Mah. | 4 | 979 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Akyazı Mah. | 3 | 774 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Alan Mah. | 1 | 370 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Alişar Mah. | 1 | 223 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Arıcak Mah. | 1 | 193 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Armutlu Mah. | 2 | 600 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Atatürk Mah. | 3 | 783 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Ayaklıalan Mah. | 1 | 167 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Aydınköy Mah. | 2 | 526 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Aşuru Mah. | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Biçincik Mah. | 3 | 927 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 114 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Emirmusa Mah. | 3 | 587 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 190 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Gökgöl Mah. | 2 | 504 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Gülveren Mah. | 1 | 101 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 352 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Hisariye Mah. | 1 | 98 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kesealan Mah. | 1 | 154 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kılavuzlu Mah. | 3 | 1.001 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Koşaca Mah. | 1 | 157 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kuyumcuoğlu Mah. | 1 | 219 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Musaağa Mah. | 1 | 344 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Sakızlık Mah. | 1 | 101 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Uluköy Mah. | 1 | 105 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yarımca Mah. | 1 | 105 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yaylaköy Mah. | 2 | 390 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Yeniömerli Mah. | 2 | 674 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 87 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 451 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Çulhaoğlu Mah. | 1 | 295 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| İmamlı Mah. | 1 | 188 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |