Kocaali · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKocaali ilçesi
%72,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.283 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kocaali ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,2 ile birinci; 16.283 geçerli oy, katılım %88,2.
Kocaali
Kayıtlı seçmen 18.723 · Oy kullanan 16.518 (katılım %88,2) · Geçerli 16.283 · Geçersiz 235
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.759 | %72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.524 | %27,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 301 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Aktaş Mah. | 1 | 193 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Alandere Mah. | 5 | 1.548 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 85 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Açmabaşı Mah. | 1 | 266 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Ağalar Mah. | 5 | 1.727 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Beyler Mah. | 1 | 20 | %135,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Bezirgan Mah. | 1 | 132 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Caferiye Mah. | 2 | 572 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Demiraçma Mah. | 1 | 379 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Görele Mah. | 1 | 191 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Gümüşoluk Mah. | 2 | 682 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Hızar Mah. | 2 | 509 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 382 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Karalar Mah. | 1 | 210 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Karapelit Mah. | 1 | 290 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Karşı Mah. | 3 | 914 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Kestanepınarı Mah. | 2 | 526 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kızılüzüm Mah. | 1 | 77 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kozluk Mah. | 1 | 247 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Koğutpelit Mah. | 1 | 307 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Köyyeri Mah. | 1 | 163 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Küplük Mah. | 1 | 98 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Kirazlı Mah. | 3 | 896 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Melen Mah. | 1 | 243 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.407 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Selahiye Mah. | 1 | 220 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Süngüt Mah. | 1 | 176 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yalı Mah. | 5 | 1.756 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Yalpankaya Mah. | 1 | 262 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Yanıksayvant Mah. | 1 | 279 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yayla Mah. | 4 | 1.428 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.446 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 121 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 202 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Şerbetpınar Mah. | 2 | 468 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |