Kalkandere · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKalkandere ilçesi
%83,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.671 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kalkandere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,5 ile birinci; 8671 geçerli oy, katılım %88,5.
Kalkandere
Kayıtlı seçmen 9.931 · Oy kullanan 8.790 (katılım %88,5) · Geçerli 8.671 · Geçersiz 119
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.240 | %83,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.431 | %16,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar Mah. | 1 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Aksu Mah. | 3 | 595 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Aşağı Tatlısu Mah. | 2 | 441 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 313 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 368 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Dülgerli Köyü | 1 | 319 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Esendere Köyü | 1 | 118 | %70,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Esentepe Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 334 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Geçitli Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Hurmalık Köyü | 1 | 199 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Hüseyinhoca Köyü | 1 | 289 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 148 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Kızıltoprak Mah. | 2 | 680 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 538 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Medrese Mah. | 2 | 535 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Ormanlı Köyü | 2 | 750 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Pınarköy | 1 | 244 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 125 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 62 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 301 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 184 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Yeni Mah. | 1 | 183 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Yenigeçitli Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yeniköy | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yeşilköy | 1 | 212 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 210 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Yolbaşı Köyü | 3 | 723 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Yukarı Tatlısu Mah. | 1 | 317 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 128 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 363 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 364 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Ünalan Köyü | 1 | 198 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| İnciköy | 1 | 290 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |