Korgan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKorgan ilçesi
%84,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.053 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korgan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %84,2 ile birinci; 17.053 geçerli oy, katılım %83,0.
Korgan
Kayıtlı seçmen 20.873 · Oy kullanan 17.333 (katılım %83,0) · Geçerli 17.053 · Geçersiz 280
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.360 | %84,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.693 | %15,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aşağıkozpınar Mah. | 1 | 272 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Aşağıyaylacık Mah. | 1 | 255 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Belalan Mah. | 2 | 643 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Beypınarı Mah. | 1 | 235 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Büyükakçakese Mah. | 1 | 210 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Durali Mah. | 1 | 144 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Dip Mah. | 6 | 2.219 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Karakışla Mah. | 1 | 355 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Karakoyunlu Mah. | 2 | 608 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Koçcuğaz Mah. | 2 | 667 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Sarıalıç Mah. | 2 | 582 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Soğukpınar Mah. | 1 | 291 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 304 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Tepe Mah. | 11 | 3.232 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Tepealan Mah. | 7 | 1.913 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Terzili Mah. | 2 | 382 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Yazıcı Mah. | 2 | 531 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Yazlık Mah. | 1 | 131 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 348 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yenipınar Mah. | 3 | 831 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Yeşilalan Mah. | 2 | 441 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 128 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 259 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yukarıkozpınar Mah. | 1 | 263 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Yukarıyaylacık Mah. | 2 | 516 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Çamlı Mah. | 3 | 997 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Çayırkent Mah. | 7 | 2.308 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Çiftlik Mah. | 4 | 1.154 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Çitlice Mah. | 2 | 654 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |