Akkuş · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAkkuş ilçesi
%79,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.730 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akkuş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,4 ile birinci; 13.730 geçerli oy, katılım %79,6.
Akkuş
Kayıtlı seçmen 17.612 · Oy kullanan 14.018 (katılım %79,6) · Geçerli 13.730 · Geçersiz 288
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.904 | %79,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.826 | %20,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 7 | 1.514 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Alan Mah. | 1 | 293 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Ambargürgen Mah. | 1 | 265 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Ceyhanlı Mah. | 1 | 149 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Damyeri Mah. | 3 | 859 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Dağyolu Mah. | 2 | 485 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Düğencili Mah. | 2 | 409 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 155 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Gedikli Mah. | 1 | 166 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Gökçebayır Mah. | 2 | 393 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Gürgenliyatak Mah. | 1 | 195 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Haliluşağı Mah. | 2 | 546 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Karaçal Mah. | 2 | 590 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Kargı Mah. | 2 | 410 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kemikgeriş Mah. | 1 | 100 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Ketendere Mah. | 1 | 108 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Kızılelma Mah. | 3 | 839 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Koçcuvaz Mah. | 2 | 490 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Kurtboğaz Mah. | 2 | 623 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Kuşçulu Mah. | 1 | 164 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Külekçili Mah. | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Merkez Mah. | 2 | 543 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Meyvalı Mah. | 1 | 142 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Muratlı Mah. | 1 | 78 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Ormancık Mah. | 1 | 182 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Ortabölme Mah. | 1 | 238 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Salman Mah. | 6 | 1.506 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Seferli Mah. | 3 | 656 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Subaşı Mah. | 2 | 547 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Tuzakköy Mah. | 1 | 305 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Yazlıkbelen Mah. | 3 | 783 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 439 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Yeşilgüneycik Mah. | 2 | 450 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 162 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 217 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Yukarıdüğencili Mah. | 1 | 129 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Çaldere Mah. | 1 | 157 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Çamalan Mah. | 1 | 344 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 146 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Çavdar Mah. | 1 | 118 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Çayıralan Mah. | 3 | 1.004 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 122 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Çökek Mah. | 1 | 347 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 148 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |