Ulukışla · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıUlukışla ilçesi
%52,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.486 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulukışla ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,5 ile birinci; 13.486 geçerli oy, katılım %85,6.
Ulukışla
Kayıtlı seçmen 16.093 · Oy kullanan 13.778 (katılım %85,6) · Geçerli 13.486 · Geçersiz 292
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.085 | %52,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.401 | %47,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpağut Mah. | 3 | 985 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Altay Köyü | 1 | 82 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Alihoca Köyü | 1 | 399 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 20 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ballık Mah. | 1 | 130 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Bayağıl Köyü | 2 | 658 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 168 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Darboğaz Köyü | 4 | 1.378 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Doğu Mah. | 3 | 833 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 141 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Eminlik Köyü | 1 | 325 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Emirler Köyü | 2 | 492 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Gedelli Köyü | 1 | 165 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Gümüşköy | 1 | 215 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Güney Köyü | 1 | 192 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Hacıbekirli Köyü | 2 | 137 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Handere Köyü | 1 | 85 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Hasangazi Köyü | 2 | 704 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Horoz Köyü | 1 | 333 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Hüsniye Köyü | 2 | 440 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Kadılar Mah. | 1 | 333 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.554 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Kılan Köyü | 4 | 1.332 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Kolsuz Köyü | 1 | 187 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 73 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Koçak Köyü | 1 | 232 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 184 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Madenköy | 1 | 160 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Mehmetpaşa Mah. | 1 | 127 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Mısırlı Mah. | 1 | 254 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Ovacık Köyü | 1 | 190 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Porsuk Köyü | 1 | 265 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Tabaklı Köyü | 1 | 9 | %188,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Tekneçukur Köyü | 1 | 297 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Tepeköy | 1 | 204 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Toraman Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Yeniyıldız Köyü | 2 | 522 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Çövek Mah. | 1 | 293 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Çiftehan Köyü | 2 | 772 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Çifteköy | 1 | 143 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ünlüyaka Köyü | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| İlhanköy | 1 | 118 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| İmrahor Köyü | 1 | 183 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Şeyhömerli Köyü | 1 | 367 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |