Gülşehir · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGülşehir ilçesi
%71,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.062 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülşehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,2 ile birinci; 14.062 geçerli oy, katılım %85,6.
Gülşehir
Kayıtlı seçmen 16.699 · Oy kullanan 14.297 (katılım %85,6) · Geçerli 14.062 · Geçersiz 235
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.011 | %71,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.051 | %28,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abuuşağı Köyü | 2 | 696 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Alemli Köyü | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Alkan Köyü | 1 | 119 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Açıksaray Mah. | 2 | 505 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Bölükören Köyü | 1 | 159 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 180 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Civelek Köyü | 1 | 208 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Dadağı Köyü | 1 | 105 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Emmiler Köyü | 1 | 243 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Erol Ünlüsoy Mah. | 3 | 1.006 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Eskiyaylacık Köyü | 1 | 285 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Eğrikuyu Köyü | 1 | 134 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Fakıuşağı Köyü | 1 | 188 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.741 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Gökçetoprak Köyü | 1 | 233 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 207 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Gümüşkent Köyü | 2 | 419 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 101 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Hacıhalilli Köyü | 1 | 187 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Hacılar Köyü | 1 | 145 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 89 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Karacaşar Mah. | 4 | 1.358 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Karahüyük Köyü | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Karavezir Mah. | 4 | 1.306 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 192 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Oruçreis Mah. | 3 | 807 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Ovaören Köyü | 2 | 460 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Oğulkaya Köyü | 1 | 102 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Terlemez Köyü | 2 | 638 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Tuzköyü Mah. | 3 | 873 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 140 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 180 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Yamalı Köyü | 1 | 64 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yeniyaylacık Köyü | 2 | 499 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 201 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 219 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 377 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yüksekli Köyü | 1 | 245 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çalışanlar Mah. | 4 | 1.310 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Çayır Mah. | 1 | 375 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Şahinler Köyü | 1 | 320 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |