Bulanık · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBulanık ilçesi
%79,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
29.718 geçerli oy · katılım %68,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulanık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %79,2 ile birinci; 29.718 geçerli oy, katılım %68,2.
Bulanık
Kayıtlı seçmen 44.346 · Oy kullanan 30.260 (katılım %68,2) · Geçerli 29.718 · Geçersiz 542
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23.547 | %79,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.171 | %20,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adıvar Köyü | 2 | 674 | %67,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Akçaarmut Köyü | 1 | 268 | %57,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 243 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Arakonak Köyü | 2 | 464 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Aşağıbüklü Köyü | 1 | 172 | %57,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.747 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Balotu Köyü | 3 | 962 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Bostancılar Köyü | 1 | 270 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Büngüldek Köyü | 1 | 81 | %70,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 316 | %67,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.224 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 520 | %63,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Değirmensuyu Köyü | 1 | 161 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Dokuzpınar Köyü | 1 | 190 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mah. | 3 | 841 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mah. | 2 | 565 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Erentepe-Fatih Mah. | 2 | 428 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Erentepe-Gazi Mah. | 4 | 1.185 | %57,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Erentepe-Kale Mah. | 2 | 459 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Ericek Köyü | 1 | 121 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Esenlik Köyü | 2 | 772 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 92 | %51,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Gölyanı Köyü | 2 | 592 | %67,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Göztepe Köyü | 1 | 385 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Güllüova Mah. | 2 | 489 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Gülçimen Köyü | 1 | 310 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 147 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Günbatmaz Köyü | 1 | 360 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Gündüzü Köyü | 1 | 304 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Günyurdu Köyü | 2 | 456 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| Han Köyü | 1 | 29 | %48,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Hoşgeldi Köyü | 1 | 259 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Karaağıl Köyü | 3 | 906 | %64,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Karaburun Köyü | 2 | 403 | %59,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Kırkgöze Köyü | 4 | 1.243 | %63,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 263 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 38 | %71,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Kurganlı Köyü | 1 | 223 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Köprüyolu Köyü | 2 | 548 | %63,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.801 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Mescitli Mah. | 1 | 302 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Meşeiçi Köyü | 1 | 329 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Molladavut Köyü | 1 | 209 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Mollakent Köyü | 2 | 716 | %63,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Okçular Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Olurdere Köyü | 1 | 329 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Oğlakkaya Köyü | 2 | 430 | %62,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mah. | 1 | 331 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mah. | 2 | 422 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Rüstemgedik-Zafer Mah. | 1 | 259 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Rüstemgedik-İnönü Mah. | 1 | 318 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 71 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Sarıpınar-Pınar Mah. | 2 | 402 | %61,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Sarıpınar-Sinan Mah. | 1 | 377 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Sarıpınar-Çimen Mah. | 1 | 361 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Seçme Köyü | 1 | 229 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Sıradere Köyü | 1 | 86 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Sultanlı Köyü | 1 | 350 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 529 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mah. | 1 | 227 | %68,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Uzgörür-Alagez Mah. | 1 | 75 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Uzgörür-Arı Mah. | 1 | 185 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Uzgörür-Fatih Mah. | 2 | 444 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Uzgörür-Gazi Mah. | 1 | 180 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Yazbaşı Köyü | 2 | 549 | %63,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Yemişen Köyü | 2 | 697 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.842 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Yokuşbaşı Köyü | 2 | 771 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 380 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Yoncalı-Hürriyet Mah. | 2 | 505 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Yoncalı-Yeni Mah. | 1 | 301 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Zafer Mah. | 11 | 3.836 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Çataklı Köyü | 1 | 240 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Çaygeldi Köyü | 1 | 338 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Örenkent Köyü | 2 | 749 | %61,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 186 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.621 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Şatırlar Köyü | 1 | 167 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şehitlik Mah. | 9 | 3.052 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Şehittahir Köyü | 1 | 282 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Şehitveren Köyü | 1 | 123 | %52,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |