Derik · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDerik ilçesi
%78,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
28.179 geçerli oy · katılım %76,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Derik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %78,8 ile birinci; 28.179 geçerli oy, katılım %76,6.
Derik
Kayıtlı seçmen 37.213 · Oy kullanan 28.498 (katılım %76,6) · Geçerli 28.179 · Geçersiz 319
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22.196 | %78,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.983 | %21,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Mah. | 1 | 209 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Adakent Mah. | 1 | 182 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 58 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 452 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Akçay Mah. | 1 | 329 | %52,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Alagöz Mah. | 1 | 65 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Alanlı Mah. | 2 | 422 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Alibey Mah. | 1 | 375 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Ambarlı Mah. | 2 | 526 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Atlı Mah. | 3 | 1.055 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 242 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Aşağımezra Mah. | 1 | 72 | %56,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.621 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Ballı Mah. | 1 | 200 | %63,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Balova Mah. | 1 | 197 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 320 | %64,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 296 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Başaran Mah. | 1 | 112 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Beşbudak Mah. | 2 | 442 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Boyaklı Mah. | 3 | 1.036 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Bozbayır Mah. | 1 | 258 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Bozok Mah. | 2 | 540 | %52,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Burçköy Mah. | 1 | 177 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Böğrek Mah. | 1 | 81 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Cevizpınar Mah. | 10 | 3.597 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Dağ Mah. | 2 | 548 | %66,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Demirli Mah. | 2 | 622 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Denktaş Mah. | 1 | 127 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Derinsu Mah. | 3 | 845 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Doğancı Mah. | 1 | 77 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Dumanlı Mah. | 1 | 321 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Dumluca Mah. | 1 | 349 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Düztaş Mah. | 2 | 517 | %97,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Dikmen Mah. | 1 | 357 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Göktaş Mah. | 2 | 658 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 231 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Hayırlı Mah. | 1 | 320 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Hisaraltı Mah. | 2 | 425 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Ilıca Mah. | 1 | 176 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Issız Mah. | 1 | 149 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Kale Mah. | 12 | 4.061 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Kanatlı Mah. | 1 | 86 | %108,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Karaburun Mah. | 1 | 74 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Karataş Mah. | 1 | 354 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Kayacık Mah. | 1 | 46 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 465 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |
| Konak Mah. | 1 | 221 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Konuk Mah. | 1 | 111 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Kovalı Mah. | 3 | 816 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Kovanlı Mah. | 2 | 737 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Koçyiğit Mah. | 2 | 424 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 70 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Kutluca Mah. | 2 | 392 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 246 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 121 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Köseveli Mah. | 1 | 69 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Küçükpınar Mah. | 1 | 303 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Meşeli Mah. | 1 | 227 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Ortaca Mah. | 1 | 64 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 37 | %102,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Pirinçli Mah. | 4 | 1.288 | %59,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 208 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Subaşı Mah. | 1 | 338 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 743 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Taşıt Mah. | 1 | 57 | %101,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Tepebağ Mah. | 4 | 1.310 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Yazıcık Mah. | 1 | 240 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Yukarımezra Mah. | 1 | 152 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Zeytinpınar Mah. | 3 | 1.047 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Çadırlı Mah. | 2 | 565 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 514 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,2 |
| Çayköy Mah. | 1 | 291 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Çağıl Mah. | 2 | 446 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Çukursu Mah. | 1 | 244 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Üçkuyu Mah. | 1 | 114 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 104 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| İncesu Mah. | 1 | 319 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Şahverdi Mah. | 2 | 406 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Şerefli Mah. | 1 | 317 | %64,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |