Selendi · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSelendi ilçesi
%67,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.424 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selendi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %67,4 ile birinci; 13.424 geçerli oy, katılım %88,0.
Selendi
Kayıtlı seçmen 15.543 · Oy kullanan 13.683 (katılım %88,0) · Geçerli 13.424 · Geçersiz 259
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.046 | %67,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.378 | %32,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakertil Mah. | 1 | 131 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Altınköy Mah. | 2 | 135 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Avlaşa Mah. | 1 | 248 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Aşağıtefen Mah. | 2 | 157 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Bekirağalar Mah. | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Beypınar Mah. | 1 | 161 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Dedeler Mah. | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Dumanlar Mah. | 1 | 148 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Eskicami Mah. | 2 | 403 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Eskin Mah. | 3 | 482 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 460 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 146 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Hacıhaliller Mah. | 1 | 76 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Hacılar Mah. | 1 | 343 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Halılar Mah. | 1 | 204 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Havaoğlu Mah. | 1 | 180 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 137 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Karabeyler Mah. | 3 | 474 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Karakozan Mah. | 2 | 250 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Karaselendi Mah. | 1 | 207 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Karataşterziler Mah. | 1 | 220 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Karşıova Mah. | 2 | 519 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Kayranlar Mah. | 1 | 140 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 524 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Kınık Mah. | 1 | 203 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 940 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 101 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 213 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Mıdıklı Mah. | 2 | 264 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Mollaahmetler Mah. | 1 | 204 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Omurlar Mah. | 1 | 161 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 401 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Rahmanlar Mah. | 2 | 464 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Selmanhacılar Mah. | 1 | 222 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Tavak Mah. | 1 | 373 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Tepeynihan Mah. | 1 | 260 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Turpçu Mah. | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Yağcı Mah. | 1 | 89 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Yenicami Mah. | 3 | 740 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Yenice Mah. | 2 | 305 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Yeşil Mah. | 1 | 229 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Yıldız Mah. | 1 | 262 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Yukarıtefen Mah. | 1 | 145 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Zafer Mah. | 1 | 345 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Zıramanlar Mah. | 1 | 89 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Çalıklı Mah. | 1 | 145 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çamköy Mah. | 2 | 263 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 209 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Çampınar Mah. | 2 | 233 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 214 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Çanşa Mah. | 1 | 276 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 370 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Çortak Mah. | 2 | 264 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Çinan Mah. | 1 | 284 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| İnnice Mah. | 1 | 224 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Şehirlioğlu Mah. | 1 | 192 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Şerefiye Mah. | 3 | 866 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |