Gördes · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGördes ilçesi
%65,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.086 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gördes ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %65,5 ile birinci; 19.086 geçerli oy, katılım %89,2.
Gördes
Kayıtlı seçmen 21.930 · Oy kullanan 19.553 (katılım %89,2) · Geçerli 19.086 · Geçersiz 467
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.499 | %65,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.587 | %34,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.584 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Akpınar Mah. | 1 | 157 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.306 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Balıklı Mah. | 1 | 196 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Bayat Mah. | 1 | 81 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Benlieli Mah. | 1 | 185 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Beğel Mah. | 1 | 281 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Beğenler Mah. | 1 | 252 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Beşeylül Mah. | 2 | 446 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Boyalı Mah. | 1 | 347 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Börez Mah. | 1 | 297 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Cuma Mah. | 3 | 1.102 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Dalkara Mah. | 1 | 44 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Dargıl Mah. | 1 | 279 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Deliçoban Mah. | 1 | 279 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Dereçiftlik Mah. | 1 | 154 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Doğanpınar Mah. | 1 | 198 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Dutluca Mah. | 1 | 135 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 117 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Divan Mah. | 4 | 1.153 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Efendili Mah. | 1 | 162 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Evciler Mah. | 2 | 400 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Fundacık Mah. | 1 | 250 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 57 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Güneşli Mah. | 4 | 1.195 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Hüseyni Baba Mah. | 4 | 1.061 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Kabakoz Mah. | 1 | 90 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Kalemoğlu Mah. | 1 | 316 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 99 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Karakeçili Mah. | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Karayakup Mah. | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Karayağcı Mah. | 1 | 387 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Kayacık Mah. | 2 | 620 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 377 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Kılcanlar Mah. | 1 | 128 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 310 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Kıymık Mah. | 1 | 135 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Kızıldam Mah. | 1 | 273 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kobaklar Mah. | 1 | 328 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 191 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Kuyucakkarapınar Mah. | 1 | 90 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kuşlukköy Mah. | 1 | 141 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Köseler Mah. | 2 | 439 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Kürekçi Mah. | 1 | 103 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Malaz Mah. | 1 | 124 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Malkoca Mah. | 1 | 154 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Nakıpağa Mah. | 3 | 865 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Oğulduruk Mah. | 1 | 293 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 88 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Salur Mah. | 1 | 289 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Sarıaliler Mah. | 1 | 134 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 296 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Tüpüler Mah. | 1 | 135 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Ulgar Mah. | 1 | 204 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Uzunçam Mah. | 3 | 1.089 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Yakaköy Mah. | 2 | 463 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 129 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 90 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çatalarmut Mah. | 1 | 199 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 48 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Çiçekli Mah. | 3 | 683 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Çiğiller Mah. | 1 | 349 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Şeyhyayla Mah. | 1 | 350 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |