Akçadağ · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAkçadağ ilçesi
%59,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.607 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,8 ile birinci; 17.607 geçerli oy, katılım %85,3.
Akçadağ
Kayıtlı seçmen 20.882 · Oy kullanan 17.807 (katılım %85,3) · Geçerli 17.607 · Geçersiz 200
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.521 | %59,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.086 | %40,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 355 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Aksüt Mah. | 1 | 67 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Aktepe Mah. | 4 | 1.450 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Altunlu Mah. | 1 | 176 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 60 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Ancar Mah. | 1 | 254 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 379 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 183 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Bahri Mah. | 5 | 1.117 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 213 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Bağköy Mah. | 1 | 131 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Başpınar Mah. | 3 | 650 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 124 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 306 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 133 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 202 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Darıca Mah. | 1 | 214 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 371 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Demirciler Mah. | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Develi Mah. | 2 | 417 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 472 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 51 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.528 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Durulova Mah. | 1 | 146 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Dutlu Mah. | 1 | 61 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 66 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Esenbey Mah. | 1 | 328 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Esenli Mah. | 1 | 160 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Eğin Mah. | 1 | 362 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 85 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Gölpınar Mah. | 1 | 309 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Güneşli Mah. | 1 | 116 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 125 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Hançerli Mah. | 1 | 75 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Hartut Mah. | 1 | 131 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 183 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 144 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 104 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 108 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Karamağara Mah. | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Karapınar Mah. | 1 | 278 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 231 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 111 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Keklikpınarı Mah. | 1 | 238 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Keller Mah. | 1 | 86 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Kepez Mah. | 1 | 351 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Kolköy Mah. | 1 | 245 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kotangölü Mah. | 3 | 726 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Kozluca Mah. | 2 | 637 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 77 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 133 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Kültür Mah. | 3 | 752 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 171 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Levent Mah. | 1 | 155 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Mezra Mah. | 1 | 147 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Muratlı Mah. | 1 | 56 | %110,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 154 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 105 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 141 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 118 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 41 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 201 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 141 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Taşevler Mah. | 1 | 229 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Taşolar Mah. | 1 | 164 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 74 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 113 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 276 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 448 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Yukarıörükçü Mah. | 1 | 207 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 101 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 141 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Çevirme Mah. | 1 | 59 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 176 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Ören Mah. | 5 | 1.191 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| İkinciler Mah. | 2 | 470 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 461 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |