Emet · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEmet ilçesi
%75,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.954 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Emet ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,9 ile birinci; 12.954 geçerli oy, katılım %88,5.
Emet
Kayıtlı seçmen 14.940 · Oy kullanan 13.221 (katılım %88,5) · Geçerli 12.954 · Geçersiz 267
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.831 | %75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.123 | %24,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abaş Köyü | 1 | 162 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Akpınar Mah. | 8 | 2.444 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 270 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Bahatlar Köyü | 1 | 133 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 528 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Dere Mah. | 3 | 829 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Dereli Köyü | 1 | 132 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Düşecek Köyü | 1 | 239 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Esatlar Köyü | 1 | 290 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Eseler Köyü | 1 | 153 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Esentepe Mah. | 3 | 871 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Eğrigöz Köyü | 2 | 156 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Göncek Köyü | 1 | 176 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 378 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Hamam Mah. | 9 | 2.837 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Işıklı Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Kabaklar Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Kapaklıca Mah. | 2 | 563 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Katrandağı Köyü | 1 | 79 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Kayı Köyü | 1 | 336 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kaynarca Mah. | 1 | 346 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kırgıl Köyü | 1 | 165 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Konuş Köyü | 1 | 152 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Köprücek Köyü | 1 | 222 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Küreci Köyü | 1 | 84 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Musalar Köyü | 1 | 13 | %130,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Samrık Köyü | 1 | 186 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Sarıayak Köyü | 1 | 142 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Subak Köyü | 1 | 149 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Sülye Köyü | 4 | 683 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Umutlu Köyü | 1 | 156 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Uzunçam Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Yarış Köyü | 1 | 369 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Yağcık Köyü | 1 | 60 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yenice Köyü | 2 | 388 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Yeniköy | 1 | 40 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Çerte Köyü | 1 | 279 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Ömerfakı Köyü | 1 | 142 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Örencik Köyü | 1 | 288 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| İkibaşlı Köyü | 1 | 65 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| İğdeköy | 1 | 60 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |