Cihanbeyli · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıCihanbeyli ilçesi
%55,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
26.691 geçerli oy · katılım %71,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,6 ile birinci; 26.691 geçerli oy, katılım %71,7.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 37.690 · Oy kullanan 27.040 (katılım %71,7) · Geçerli 26.691 · Geçersiz 349
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.826 | %55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11.865 | %44,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 124 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.764 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 520 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.525 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Beyliova Mah. | 1 | 83 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.083 | %41,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 336 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 892 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.506 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 282 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Gemecik Mah. | 1 | 206 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Göktepe Mah. | 4 | 1.256 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.050 | %63,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Günyüzü Mah. | 5 | 1.271 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 505 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Kale Mah. | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.222 | %62,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Karabağ Mah. | 6 | 1.860 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Karatepe Mah. | 1 | 278 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.558 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Kayı Mah. | 1 | 93 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Kelhasan Mah. | 2 | 712 | %35,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 556 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 31 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 92 | %62,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Kuşça Mah. | 3 | 999 | %57,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.415 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 980 | %49,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 351 | %59,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 69 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 449 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Sağlık Mah. | 2 | 438 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 106 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.339 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Turanlar Mah. | 1 | 250 | %53,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 94 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Yapalı Mah. | 3 | 915 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 |
| Yeniceoba Mah. | 12 | 4.317 | %60,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 87 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.085 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 64 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 212 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Çöl Mah. | 2 | 615 | %64,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Çimen Mah. | 1 | 256 | %65,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 76 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 608 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |