Çiçekdağı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇiçekdağı ilçesi
%72,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.355 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiçekdağı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,2 ile birinci; 9355 geçerli oy, katılım %86,6.
Çiçekdağı
Kayıtlı seçmen 10.947 · Oy kullanan 9.485 (katılım %86,6) · Geçerli 9.355 · Geçersiz 130
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.754 | %72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.601 | %27,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıköy | 1 | 226 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Akbıyıklı Köyü | 1 | 63 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Alahacılı Köyü | 1 | 39 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Alanköy | 1 | 101 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Alimpınar Köyü | 1 | 24 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Armutlu Köyü | 1 | 58 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Aşağıhacıahmetli Köyü | 1 | 70 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Bahçepınar Köyü | 1 | 56 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Baraklı Köyü | 1 | 36 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 186 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Beşikli Köyü | 1 | 112 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Boyalık Mah. | 1 | 250 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Bozlar Köyü | 1 | 54 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Boğazevci Köyü | 2 | 410 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Büyükteflek Köyü | 1 | 177 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Demirli Köyü | 1 | 108 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Doğankaş Köyü | 1 | 42 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 340 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.314 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Gölcük Köyü | 1 | 95 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Hacıduraklı Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Hacıhasanlı Köyü | 1 | 186 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 102 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Harmanpınar Köyü | 1 | 133 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kabaklı Köyü | 1 | 126 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kaleevci Köyü | 1 | 180 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Kavaklıöz Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kırdök Köyü | 1 | 83 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Kızılcalı Köyü | 1 | 164 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Konurkale Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Köseli-Bahçelievler Mah. | 1 | 253 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Köseli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 299 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Köseli-Devreceli Mah. | 1 | 62 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Köseli-Çiftlik Mah. | 3 | 780 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Köseli-Çiçek Mah. | 2 | 450 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Küçükteflek Köyü | 1 | 124 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 63 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 |
| Ortahacıahmetli Köyü | 1 | 62 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Osman Şevki Mah. | 1 | 344 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Pöhrenk Köyü | 1 | 90 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Safalı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Tatbekirli Köyü | 1 | 69 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Tepecik Köyü | 1 | 125 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Topalali Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 142 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.828 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 509 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yukarıhacıahmetli Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Çanakpınar Köyü | 1 | 83 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çepni Köyü | 1 | 64 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 91 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Çubuktarla Köyü | 1 | 178 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 76 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| İbikli Köyü | 1 | 75 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Şahinoğlu Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |