Lüleburgaz · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıLüleburgaz ilçesi
%71,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
108.826 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %71,1 ile birinci; 108.826 geçerli oy, katılım %89,6.
Lüleburgaz
Kayıtlı seçmen 122.311 · Oy kullanan 109.631 (katılım %89,6) · Geçerli 108.826 · Geçersiz 805
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77.354 | %71,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.472 | %28,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 Kasım Mah. | 21 | 7.708 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 2 | 703 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 5 | 1.753 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 647 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Akçaköy | 1 | 279 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Alacaoğlu Köyü | 2 | 455 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Atatürk Mah. | 21 | 7.594 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 492 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Barış Mah. | 9 | 3.086 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 6 | 2.015 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 304 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 2 | 706 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 5 | 1.820 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Celaliye Köyü | 3 | 1.065 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Ceylanköy | 1 | 318 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.791 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Davutlu Köyü | 1 | 71 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Dere Mah. | 4 | 1.453 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Durak Mah. | 6 | 2.274 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Düğüncübaşı Köyü | 2 | 769 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Emirali Köyü | 2 | 540 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Ertuğrul Köyü | 1 | 368 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Eskibedir Köyü | 1 | 75 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Eskitaşlı Köyü | 2 | 584 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 762 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 824 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 2 | 726 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Gençlik Mah. | 15 | 5.255 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Gündoğu Mah. | 14 | 5.195 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Güneş Mah. | 12 | 4.426 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 281 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Hamitabat Köyü | 3 | 941 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Hürriyet Mah. | 16 | 5.900 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 566 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Karamusul Köyü | 1 | 395 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 309 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Kırıkköy | 4 | 1.358 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Kocasinan Mah. | 15 | 5.262 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Kurtuluş Mah. | 18 | 6.619 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Müsellim Köyü | 1 | 174 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Oklalı Köyü | 1 | 182 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Ovacık Köyü | 2 | 448 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Sakızköy | 3 | 952 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 429 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 16 | %125,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Sevgi Mah. | 5 | 1.598 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Seyitler Köyü | 1 | 62 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Siteler Mah. | 17 | 6.127 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Tatarköy | 2 | 614 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Turgutbey Köyü | 3 | 802 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Umurca Köyü | 1 | 192 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.075 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Yenibedir Köyü | 1 | 185 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Yenitaşlı Köyü | 1 | 68 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Yıldırım Mah. | 11 | 3.836 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Yıldız Mah. | 17 | 6.436 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Yılmaz Mah. | 7 | 2.592 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Zafer Mah. | 13 | 4.806 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Çengelli Köyü | 1 | 161 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Çeşmekolu Köyü | 1 | 211 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Çiftlikköy | 2 | 705 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Özerler Mah. | 5 | 1.865 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.012 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| İstiklal Mah. | 11 | 4.074 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |