Sulakyurt · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSulakyurt ilçesi
%59,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.520 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sulakyurt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,5 ile birinci; 4520 geçerli oy, katılım %87,2.
Sulakyurt
Kayıtlı seçmen 5.237 · Oy kullanan 4.566 (katılım %87,2) · Geçerli 4.520 · Geçersiz 46
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.691 | %59,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.829 | %40,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkuyu Köyü | 1 | 71 | %98,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Alişeyhli Köyü | 1 | 103 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Amberdere Köyü | 1 | 143 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Ayvatlı Köyü | 1 | 181 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Ağaylı Köyü | 1 | 130 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 276 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Danacı Köyü | 1 | 279 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Deredüzü Köyü | 1 | 162 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Esenpınar Köyü | 1 | 23 | %113,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Faraşlı Köyü | 1 | 152 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 368 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Hamzalı Köyü | 2 | 422 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Kalekışla Köyü | 1 | 69 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Kıyıhalilinceli Köyü | 1 | 73 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kıyıkavurgalı Köyü | 1 | 66 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Koruköy | 1 | 265 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Ortaköy | 1 | 61 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Sarıkızlı Köyü | 1 | 236 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,1 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 71 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Sofularçiftliği Köyü | 1 | 86 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yayla Mah. | 1 | 182 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Yağbasan Köyü | 1 | 65 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Yeni Mah. | 1 | 377 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Yeniceli Köyü | 1 | 142 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Yenihayat Mah. | 1 | 85 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 79 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 120 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 152 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Yıldız Mah. | 1 | 131 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Yükselen Mah. | 1 | 241 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Çayoba Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Çevrimli Köyü | 1 | 92 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| İmamoğluçeşmesi Köyü | 1 | 278 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |