Delice · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDelice ilçesi
%66,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.293 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Delice ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,2 ile birinci; 6293 geçerli oy, katılım %87,1.
Delice
Kayıtlı seçmen 7.329 · Oy kullanan 6.382 (katılım %87,1) · Geçerli 6.293 · Geçersiz 89
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.164 | %66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.129 | %33,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akboğaz Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Aktepe Mah. | 2 | 437 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Alçılı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Arbışlı Köyü | 1 | 71 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Aşağıihsangazili Köyü | 1 | 57 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Baraklı Köyü | 1 | 58 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Bozköy | 1 | 79 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Büyükafşar Köyü | 1 | 251 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Büyükyağlı Köyü | 1 | 233 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 213 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Dağobası Köyü | 1 | 184 | %100,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Derekışla Köyü | 1 | 62 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Doğanören Köyü | 1 | 161 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Elmalı Köyü | 1 | 105 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Evliyalı Köyü | 1 | 100 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Fadılobası Köyü | 1 | 55 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 459 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 165 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Gözükızıllı Köyü | 1 | 46 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Gündüz Mah. | 1 | 110 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Hacıobası Köyü | 1 | 141 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Halitli Köyü | 1 | 165 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Herekli Köyü | 1 | 15 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 101 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Karabekir Mah. | 2 | 87 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Karaköseli Köyü | 1 | 34 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Karpuz Köyü | 1 | 31 | %109,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Kavakköy | 1 | 94 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Kocabaş Köyü | 1 | 125 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 59 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Kuzayyurt Köyü | 1 | 83 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Küçükafşar Köyü | 1 | 159 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Meşeyayla Köyü | 1 | 148 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 1 | 303 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 54 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Sarıyaka Köyü | 1 | 104 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Tatlıcak Köyü | 1 | 42 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Tavaözü Köyü | 1 | 75 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Taşyazı Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Tekkeköy | 1 | 100 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yaylayurt Köyü | 1 | 94 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 99 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Çatallı Köyü | 1 | 115 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | 1 | 51 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Çerikli-Gökçebel Mah. | 1 | 228 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çerikli-Merkez Mah. | 1 | 169 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çerikli-Sakarya Mah. | 2 | 460 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Çerikli-Yeni Mah. | 2 | 471 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Çerikli-Yerlikent Mah. | 1 | 374 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çongar Köyü | 1 | 141 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Çoğul Köyü | 1 | 57 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| İmirli Köyü | 1 | 99 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Şahçalı Köyü | 1 | 53 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |