Balışeyh · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBalışeyh ilçesi
%63,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.254 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balışeyh ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,7 ile birinci; 4254 geçerli oy, katılım %87,9.
Balışeyh
Kayıtlı seçmen 4.896 · Oy kullanan 4.301 (katılım %87,9) · Geçerli 4.254 · Geçersiz 47
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.708 | %63,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.546 | %36,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakavak Köyü | 1 | 146 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Aydınşeyh Köyü | 1 | 179 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Aşağıkarakısık Köyü | 1 | 60 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ballı Mah. | 1 | 167 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Battalobası Köyü | 1 | 84 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Beyobası Köyü | 1 | 124 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Beşbıçak Köyü | 1 | 87 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Bıyıkaydın Köyü | 1 | 85 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Dikmen Köyü | 1 | 114 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Eldelek Köyü | 1 | 114 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Hıdırşeyh Köyü | 1 | 217 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Hüseyinobası Köyü | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Işıklar Köyü | 1 | 170 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Karalı Köyü | 1 | 154 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kargın Köyü | 1 | 43 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kenanobası Köyü | 1 | 124 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Kılevli Köyü | 1 | 96 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Kırlangıç Köyü | 1 | 199 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Koçubaba Köyü | 1 | 204 | %101,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 220 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kösedurak Köyü | 1 | 81 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Mehmetbeyobası Köyü | 1 | 81 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Oba Mah. | 1 | 302 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Selamlı Köyü | 1 | 75 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Toki Mah. | 2 | 484 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Ulaklı Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Uzunlar Köyü | 1 | 109 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 571 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Yenili Köyü | 1 | 88 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Yukarıkarakısık Köyü | 1 | 97 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| İzzettinköy | 1 | 125 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |