Tosya · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTosya ilçesi
%81,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
27.648 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tosya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,7 ile birinci; 27.648 geçerli oy, katılım %87,5.
Tosya
Kayıtlı seçmen 32.092 · Oy kullanan 28.092 (katılım %87,5) · Geçerli 27.648 · Geçersiz 444
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.592 | %81,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.056 | %18,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 102 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Akbük Köyü | 2 | 646 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Aşağıberçin Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Aşağıdikmen Köyü | 1 | 91 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Aşağıkayı Köyü | 1 | 303 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Bahçelievler Mah. | 18 | 5.895 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Bayat Köyü | 2 | 207 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Bürnük Köyü | 1 | 109 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Camiatik Mah. | 1 | 310 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.034 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Dağardı Köyü | 2 | 262 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Dağçatağı Köyü | 1 | 101 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Dedem Köyü | 1 | 104 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Dere Mah. | 1 | 110 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Dilküşa Mah. | 11 | 3.551 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Ekincik Köyü | 1 | 290 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Ermelik Köyü | 1 | 193 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Fevzipaşa Mah. | 2 | 506 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Gökomuz Köyü | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Gökçeöz Köyü | 2 | 274 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Gövrecik Köyü | 1 | 177 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Hacı Kemal Mah. | 1 | 179 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Hacıpir Mah. | 2 | 445 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Harsat Mah. | 3 | 1.051 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Hocafakı Mah. | 1 | 266 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Hocaimat Mah. | 4 | 1.226 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Karabey Köyü | 2 | 406 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Karaköy | 1 | 99 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Karasapaça Köyü | 1 | 101 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Kargı Mah. | 1 | 330 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Kargın Köyü | 2 | 249 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 808 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 189 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Keçeli Köyü | 1 | 58 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Kınık Köyü | 1 | 96 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Kızılca Köyü | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Kuzyaka Mah. | 1 | 116 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Kuşçular Köyü | 1 | 187 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kösen Köyü | 1 | 132 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Küçükkızılca Köyü | 1 | 40 | %107,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Küçüksekiler Köyü | 1 | 114 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kilkuyu Köyü | 1 | 241 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Mısmılağaç Köyü | 1 | 76 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Musaköy | 1 | 46 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 1 | 344 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Ortalıca Köyü | 2 | 557 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 243 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Sapaca Köyü | 1 | 249 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sekiler Köyü | 1 | 279 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Sevinçören Köyü | 1 | 81 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Sofular Köyü | 1 | 124 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Suluca Köyü | 2 | 632 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 230 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 148 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 407 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Yukarıberçin Köyü | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Yukarıdikmen Köyü | 1 | 68 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Yukarıkayı Köyü | 1 | 100 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 2.185 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Zincirlikuyu Köyü | 1 | 127 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Çatma Mah. | 2 | 538 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 259 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Çaykapı Köyü | 1 | 132 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Çeltikçi Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Çepni Köyü | 1 | 207 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çevlik Köyü | 1 | 203 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Çukurköy | 1 | 137 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Çifter Köyü | 1 | 172 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Özboyu Köyü | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| İbni Selim Mah. | 3 | 915 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| İlyasbey Mah. | 2 | 401 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| İncebel Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şarakman Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Şeh Mah. | 2 | 493 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Şehreküstü Mah. | 1 | 374 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |