Çatalzeytin · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇatalzeytin ilçesi
%75,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.621 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalzeytin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,3 ile birinci; 4621 geçerli oy, katılım %81,6.
Çatalzeytin
Kayıtlı seçmen 5.776 · Oy kullanan 4.712 (katılım %81,6) · Geçerli 4.621 · Geçersiz 91
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.480 | %75,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.141 | %24,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arıca Köyü | 1 | 85 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Aşağısökü Köyü | 1 | 43 | %107,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Canlar Köyü | 1 | 76 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Celaller Köyü | 1 | 79 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Dağköy | 1 | 69 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Doğanköy | 1 | 76 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Duran Köyü | 1 | 118 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Epçeler Köyü | 1 | 95 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Güneşler Köyü | 1 | 68 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Hacıreis Köyü | 1 | 79 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Hacıreissökü Köyü | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 81 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 132 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 95 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Kavakören Köyü | 1 | 120 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 81 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Kaymazlar Köyü | 1 | 78 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Kaşlıca Köyü | 1 | 91 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kızılcakaya Köyü | 1 | 79 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Konaklı Köyü | 1 | 182 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kozsökü Köyü | 1 | 60 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Kulfallar Köyü | 1 | 22 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kuğuköy | 1 | 48 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Köklüce Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 118 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Merkez Mah. | 6 | 2.043 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Paşalı Köyü | 1 | 216 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Piri Köyü | 1 | 130 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Samancı Köyü | 1 | 82 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Saraçlar Köyü | 1 | 74 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 100 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Sökü Köyü | 1 | 51 | %107,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yemişli Köyü | 1 | 61 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yenibeyler Köyü | 1 | 94 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yukarısökü Köyü | 1 | 104 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Yunuslar Köyü | 1 | 111 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Çatak Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Çağlar Köyü | 1 | 115 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 57 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Çepni Köyü | 1 | 111 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 47 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| İsmailköy | 1 | 141 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |