Sarıkamış · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSarıkamış ilçesi
%63,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.010 geçerli oy · katılım %69,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkamış ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,8 ile birinci; 17.010 geçerli oy, katılım %69,7.
Sarıkamış
Kayıtlı seçmen 24.888 · Oy kullanan 17.358 (katılım %69,7) · Geçerli 17.010 · Geçersiz 348
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.854 | %63,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.156 | %36,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkoz Köyü | 2 | 243 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Akören Köyü | 1 | 252 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Altınbulak Köyü | 1 | 235 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Alisofu Köyü | 2 | 491 | %67,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Armutlu Köyü | 2 | 533 | %66,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Asboğa Köyü | 1 | 101 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | 1 | 99 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Balabantaş Köyü | 1 | 176 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Balıklı Köyü | 1 | 290 | %53,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Başköy | 3 | 900 | %53,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Belencik Köyü | 1 | 388 | %70,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Beşyol Köyü | 1 | 298 | %60,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Boyalı Köyü | 1 | 129 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Bozat Köyü | 1 | 218 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.533 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Erenler Mah. | 2 | 489 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Eşmeçayır Köyü | 2 | 619 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Gecikmez Köyü | 1 | 355 | %65,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Güllüce Köyü | 1 | 264 | %54,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 247 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Handere Köyü | 1 | 120 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Isısu Köyü | 1 | 227 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Kalebaşı Köyü | 2 | 549 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Karakurt Köyü | 1 | 200 | %53,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Karaköse Köyü | 1 | 290 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Karapınar Köyü | 1 | 313 | %57,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Karaurgan Köyü | 1 | 388 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Kayalıboğaz Köyü | 1 | 105 | %59,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 76 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kazıkkaya Köyü | 2 | 498 | %55,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Kazımkarabekir Mah. | 1 | 336 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kozan Köyü | 1 | 145 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Koçoğlu Köyü | 1 | 40 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kurbançayırı Köyü | 1 | 132 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 225 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Mescitli Köyü | 2 | 436 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Odalar Köyü | 1 | 207 | %62,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Ortakale Köyü | 1 | 168 | %52,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Parmakdere Köyü | 1 | 61 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Sırataşlar Köyü | 1 | 40 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Sırbasan Köyü | 1 | 111 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Süngütaşı Köyü | 1 | 96 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Taşlıgüney Köyü | 1 | 105 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Tepe Mah. | 4 | 1.157 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Topkaya Köyü | 1 | 125 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Uzungazi Köyü | 1 | 225 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 32 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 477 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Yağıbasan Köyü | 1 | 175 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 875 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Yenigazi Köyü | 1 | 315 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yeniköy | 1 | 331 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | 1 | 109 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Çamyazı Köyü | 2 | 654 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Çardakçatı Köyü | 1 | 327 | %57,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Çatak Köyü | 1 | 157 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Çolaklı Köyü | 1 | 85 | %62,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| İnkaya Köyü | 2 | 599 | %61,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| İnönü Mah. | 8 | 2.643 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| İstasyon Mah. | 3 | 834 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.102 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Şehitemin Köyü | 2 | 505 | %59,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Şehithalit Köyü | 1 | 155 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.278 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |