Kars Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKars Merkez ilçesi
%63,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
60.143 geçerli oy · katılım %78,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kars Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,3 ile birinci; 60.143 geçerli oy, katılım %78,0.
Kars Merkez
Kayıtlı seçmen 78.222 · Oy kullanan 60.994 (katılım %78,0) · Geçerli 60.143 · Geçersiz 851
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38.040 | %63,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.103 | %36,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Ekim Mah. | 4 | 1.411 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Akbaba Köyü | 1 | 328 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Akdere Köyü | 1 | 176 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Alaca Köyü | 1 | 262 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Alpaslan Mah. | 5 | 1.563 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Alçılı Köyü | 1 | 165 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Ani Köyü | 1 | 288 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Arazoğlu Köyü | 1 | 101 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Arslanizi Köyü | 1 | 92 | %58,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Ataköy | 1 | 245 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Atatürk Mah. | 2 | 652 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Atayurt Köyü | 1 | 78 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Ayakgedikler Köyü | 1 | 41 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Aydınalan Köyü | 1 | 153 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Aydınlıkevler Mah. | 6 | 1.957 | %71,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Azat Köyü | 1 | 223 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Ağadeve Köyü | 1 | 319 | %64,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.122 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Bayraktar Köyü | 1 | 236 | %58,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Bayrampaşa Mah. | 4 | 1.305 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Başgedikler Köyü | 1 | 202 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Başkaya Köyü | 1 | 172 | %60,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Bekler Köyü | 1 | 89 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Borluk Köyü | 1 | 162 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Bozkale Köyü | 1 | 286 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Boğatepe Köyü | 1 | 157 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Boğazköy | 1 | 190 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Bulanık Köyü | 1 | 80 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Bülbül Mah. | 7 | 2.377 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Büyük Aküzüm Köyü | 1 | 50 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Cumhuriyet Köyü | 2 | 540 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.952 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Davulköy | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Derecik Köyü | 2 | 418 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Dikme Köyü | 2 | 547 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Esenkent Köyü | 1 | 244 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Esenyazı Köyü | 1 | 306 | %60,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Eşmeyazı Köyü | 1 | 398 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Fevziçakmak Mah. | 3 | 1.089 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Gelirli Köyü | 1 | 248 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Güdeli Köyü | 1 | 140 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 205 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Hacıveli Köyü | 1 | 281 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Hafızpaşa Mah. | 5 | 1.778 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Halefoğlu Köyü | 4 | 1.529 | %55,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Halitpaşa Mah. | 8 | 2.751 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Hamzagerek Köyü | 1 | 378 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Hapanlı Köyü | 1 | 86 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Hasçiftlik Köyü | 1 | 199 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Kaleiçi Mah. | 2 | 662 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 183 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Karadağ Mah. | 2 | 608 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Karakaş Köyü | 1 | 188 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Karaçoban Köyü | 1 | 249 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kocabahçe Köyü | 1 | 298 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 69 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Külveren Köyü | 1 | 106 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Kümbetli Köyü | 3 | 1.047 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Küçükboğatepe Köyü | 1 | 120 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Küçükpirveli Köyü | 1 | 106 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Küçükyusuf Köyü | 1 | 255 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Maksutçuk Köyü | 1 | 178 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.717 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Merkezkarakale Köyü | 1 | 213 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Mezraa Köyü | 1 | 315 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ortagedikler Köyü | 1 | 150 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Ortakapı Mah. | 7 | 2.423 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Oğuzlu Köyü | 1 | 155 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Paşaçayırı Mah. | 2 | 744 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Soylu Köyü | 1 | 205 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Subatan Köyü | 2 | 440 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Sukapı Mah. | 1 | 250 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 200 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Tazekent Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Tekneli Köyü | 1 | 253 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Verimli Köyü | 1 | 218 | %50,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Yalınkaya Köyü | 2 | 430 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Yalçınlar Köyü | 1 | 88 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Yağıkesen Köyü | 1 | 103 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.742 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Yenişehir Mah. | 29 | 10.590 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Yılanlı Köyü | 1 | 51 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Yusufpaşa Mah. | 4 | 1.361 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Yücelen Köyü | 1 | 155 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Çakmak Köyü | 2 | 502 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 179 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 160 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Çerme Köyü | 2 | 590 | %59,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Çığırgan Köyü | 1 | 386 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Çorak Köyü | 1 | 67 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ölçülü Köyü | 3 | 1.016 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Örnek Mah. | 8 | 2.820 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Üçbölük Köyü | 1 | 59 | %62,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| İstasyon Mah. | 19 | 7.136 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Şehitler Mah. | 26 | 9.794 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |