Kağızman · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKağızman ilçesi
%51,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.104 geçerli oy · katılım %69,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kağızman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,0 ile birinci; 20.104 geçerli oy, katılım %69,6.
Kağızman
Kayıtlı seçmen 29.398 · Oy kullanan 20.457 (katılım %69,6) · Geçerli 20.104 · Geçersiz 353
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.260 | %51,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.844 | %49,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Köyü | 3 | 856 | %59,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Akyayla Köyü | 1 | 176 | %59,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Akçakale Köyü | 1 | 113 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Akçay Köyü | 1 | 249 | %65,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Akören Köyü | 2 | 591 | %52,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Altıngedik Köyü | 1 | 207 | %66,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Aydınkavak Köyü | 2 | 452 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Aşağı Karagüney Köyü | 1 | 85 | %102,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Aşağı Kümbet Mah. | 3 | 1.040 | %68,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Aşağıdere Mah. | 2 | 755 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Aşağıdut Köyü | 1 | 152 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Bayam Mah. | 1 | 266 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Bulanık Köyü | 1 | 117 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Bücüklü Köyü | 1 | 321 | %54,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Camuşlu Köyü | 1 | 360 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Denizgölü Köyü | 2 | 513 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Devebük Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 51 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Donandı Köyü | 1 | 337 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 |
| Duranlar Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Dibekkaya Köyü | 1 | 68 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Esenkır Köyü | 1 | 170 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 73 | %60,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Günindi Köyü | 3 | 946 | %58,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Günindiyaylası Köyü | 1 | 49 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Haznedar Mah. | 1 | 81 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Karabağ Köyü | 1 | 378 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Karaboncuk Köyü | 1 | 56 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 69 | %52,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Karakale Köyü | 1 | 160 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Karakuş Köyü | 2 | 539 | %60,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Keşişkıran Köyü | 1 | 141 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Kozlu Köyü | 1 | 220 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kuloğlu Köyü | 2 | 649 | %67,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kuruyayla Köyü | 1 | 204 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 181 | %54,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Körpınar Köyü | 1 | 13 | %115,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Kötek Köyü | 2 | 426 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Ortaköy | 1 | 299 | %66,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Paslı Köyü | 1 | 299 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Taşburun Köyü | 1 | 195 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Taşbilek Köyü | 1 | 164 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Tomruktaş Köyü | 1 | 103 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Toprakkale Mah. | 2 | 505 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Tunçkaya Köyü | 1 | 267 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 88 | %59,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Yankıpınar Köyü | 1 | 155 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Yağlıca Köyü | 1 | 253 | %64,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Yellikıran Köyü | 1 | 84 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 146 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Yolkorur Köyü | 1 | 55 | %50,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yukarı Dere Mah. | 2 | 500 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Yukarı Karagüney Köyü | 1 | 338 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Yukarı Kümbet Mah. | 2 | 761 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Zuvar Mah. | 2 | 728 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Çallı Köyü | 1 | 366 | %53,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Çayarası Köyü | 3 | 969 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çaybük Köyü | 1 | 73 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Çengilli Köyü | 3 | 941 | %56,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Çeperli Köyü | 1 | 148 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çukurayva Köyü | 1 | 201 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Çilehane Köyü | 1 | 236 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 69 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Ürker Köyü | 1 | 129 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Şabanköy | 2 | 422 | %66,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Şahindere Mah. | 28 | 9.773 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |