Digor · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDigor ilçesi
%81,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
8.934 geçerli oy · katılım %69,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Digor ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %81,0 ile birinci; 8934 geçerli oy, katılım %69,2.
Digor
Kayıtlı seçmen 13.104 · Oy kullanan 9.073 (katılım %69,2) · Geçerli 8.934 · Geçersiz 139
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.237 | %81,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.697 | %19,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alem Köyü | 2 | 508 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Arpalı Köyü | 1 | 384 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Aşağıbaşköy | 1 | 92 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Bacalı Köyü | 1 | 357 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Bayırbağı Köyü | 1 | 94 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Başköy | 1 | 400 | %63,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Bostankale Köyü | 1 | 171 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Celalköy | 1 | 83 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Dağpınar-Merkez Mah. | 7 | 2.131 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Derinöz Köyü | 1 | 278 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Dolaylı Köyü | 2 | 241 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 158 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Eren Köyü | 1 | 36 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Gülhayran Köyü | 1 | 317 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Halıkışlak Köyü | 1 | 148 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Hasancan Köyü | 1 | 73 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Hisarönü Köyü | 1 | 210 | %64,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Karabağ Köyü | 1 | 391 | %66,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Karakale Köyü | 1 | 130 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Kocaköy | 3 | 1.149 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Köseler Köyü | 1 | 95 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Kilittaşı Köyü | 1 | 166 | %60,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Mahirbey Köyü | 1 | 177 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.656 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Oyuklu Köyü | 1 | 230 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Saklıca Köyü | 1 | 142 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Sorguçkavaklı Köyü | 1 | 288 | %60,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Sorkunlu Köyü | 1 | 204 | %62,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,5 |
| Türkmeşen Köyü | 2 | 522 | %67,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Varlı Köyü | 1 | 391 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 218 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Yağlıca Köyü | 2 | 423 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Yemençayır Köyü | 1 | 206 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Yeniköy | 1 | 113 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Çatak Köyü | 1 | 271 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Şatıroğlu Köyü | 1 | 312 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Şenol Köyü | 1 | 89 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,7 |
| Şirinköy | 1 | 119 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |