Karabük Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKarabük Merkez ilçesi
%64,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
79.754 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karabük Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %64,5 ile birinci; 79.754 geçerli oy, katılım %86,3.
Karabük Merkez
Kayıtlı seçmen 93.961 · Oy kullanan 81.062 (katılım %86,3) · Geçerli 79.754 · Geçersiz 1.308
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 51.461 | %64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28.293 | %35,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 21 | 7.433 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| 5000 Evler 75.Yıl Mah. | 17 | 6.173 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| 5000 Evler Bahçelievler Mah. | 16 | 5.879 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| 5000 Evler Cumhuriyet Mah. | 24 | 8.783 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Acıöz Köyü | 1 | 164 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Adatepe Mah. | 2 | 464 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Arıcak Köyü | 2 | 422 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Atatürk Mah. | 6 | 1.993 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Aydınlıkevler Mah. | 6 | 2.175 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Aşağıkızılcaören Köyü | 1 | 273 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Bayır Mah. | 4 | 1.298 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Başköy | 1 | 127 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Belenköy Mah. | 6 | 1.977 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Bolkuş Köyü | 1 | 125 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Bulak Köyü | 2 | 474 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Burunsuz Köyü | 1 | 151 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Bürnük Köyü | 1 | 164 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Cemaller Köyü | 1 | 128 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Cumayanı Köyü | 5 | 1.843 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Davutlar Köyü | 1 | 160 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Demirciler Köyü | 1 | 104 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Düzçam Köyü | 1 | 106 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Ergenekon Mah. | 5 | 1.710 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.178 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.752 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Gölören Köyü | 1 | 124 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Güneşli Köyü | 1 | 91 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 310 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Kadıköy | 1 | 265 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kahyalar Köyü | 1 | 298 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Kale Köyü | 2 | 753 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kamışköy | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 25 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Kapullu Mah. | 7 | 2.385 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 107 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Karabük Mah. | 10 | 3.656 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Karaşar Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Kartaltepe Mah. | 8 | 2.891 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Kayabaşı Mah. | 13 | 4.767 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Kayı Köyü | 1 | 128 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.679 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Mehterler Köyü | 1 | 142 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Merkez-Kılavuzlar Mah. | 4 | 1.263 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Namık Kemal Mah. | 2 | 605 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Ortaca Köyü | 1 | 115 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Salmanlar Köyü | 1 | 120 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Saitler Köyü | 1 | 258 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.846 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 207 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Tandır Köyü | 1 | 146 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.415 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Yenişehir Mah. | 4 | 1.080 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yeşil Mah. | 24 | 8.749 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Yeşilköy | 1 | 183 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 126 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yukarıkızılcaören Köyü | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Zopran Köyü | 4 | 785 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Çerçiler Mah. | 1 | 299 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 242 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 169 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Öğlebeli Mah. | 2 | 744 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Üniversite Mah. | 4 | 1.271 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Üçbaş Köyü | 1 | 139 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Şenler Köyü | 1 | 82 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Şirinevler Mah. | 23 | 8.170 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |