Eskipazar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEskipazar ilçesi
%77,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.666 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskipazar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,6 ile birinci; 8666 geçerli oy, katılım %85,1.
Eskipazar
Kayıtlı seçmen 10.406 · Oy kullanan 8.858 (katılım %85,1) · Geçerli 8.666 · Geçersiz 192
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.726 | %77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.940 | %22,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiller Köyü | 1 | 155 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Arslanlar Köyü | 1 | 95 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Babalar Köyü | 1 | 84 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Bahçepınar Mah. | 1 | 248 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 153 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Başpınar Köyü | 1 | 141 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Belen Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Beytarla Köyü | 1 | 96 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Boncuklar Köyü | 1 | 185 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Budaklar Köyü | 1 | 91 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Bulduk Köyü | 1 | 76 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Bölükören Köyü | 1 | 81 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Büyükyayalar Köyü | 1 | 199 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Deresemail Köyü | 1 | 101 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Deresoplan Köyü | 1 | 149 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 258 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Doğlacık Köyü | 1 | 87 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Gözlü Köyü | 1 | 116 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 212 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 209 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Hanköy | 1 | 111 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 54 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Haslı Köyü | 1 | 116 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kabaarmut Köyü | 1 | 122 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 84 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Kapıcılar Köyü | 1 | 80 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Karahasanlar Köyü | 1 | 121 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Karaören Köyü | 1 | 77 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 186 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Kulat Köyü | 1 | 66 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Kuzören Köyü | 1 | 113 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Köyceğiz Köyü | 1 | 207 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Merkez Mah. | 3 | 1.102 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Mermer Mah. | 2 | 602 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Ortaköy | 1 | 121 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Ovaköy | 1 | 117 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Ozanköy | 1 | 94 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sadeyaka Köyü | 1 | 134 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Sallar Köyü | 1 | 52 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Sofular Köyü | 1 | 187 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Söbüçimen Köyü | 1 | 76 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Tamışlar Köyü | 1 | 91 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Topçalı Köyü | 1 | 49 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Yamanlar Mah. | 3 | 961 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Yazıboyu Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yazıkavak Köyü | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.289 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Yeşiller Köyü | 1 | 131 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Yürecik Köyü | 1 | 103 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Çandırlar Köyü | 1 | 63 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Çaylı Köyü | 1 | 77 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 63 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Üçevler Köyü | 1 | 234 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| İmanlar Köyü | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 124 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| İstasyon Mah. | 1 | 263 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Şevkiler Köyü | 1 | 131 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |