Afşin · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAfşin ilçesi
%74,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
42.388 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afşin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,3 ile birinci; 42.388 geçerli oy, katılım %81,0.
Afşin
Kayıtlı seçmen 53.199 · Oy kullanan 43.066 (katılım %81,0) · Geçerli 42.388 · Geçersiz 678
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.481 | %74,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.907 | %25,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşinbey Mah. | 11 | 4.062 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Alemdar Mah. | 1 | 321 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Alpaslan Mah. | 6 | 2.188 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Altaş Mah. | 3 | 795 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Altınelma Mah. | 4 | 1.257 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Alimpınar Mah. | 3 | 784 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Anzorey Mah. | 1 | 235 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Arıtaş Mah. | 9 | 3.097 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Armutalan Mah. | 1 | 110 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 97 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Bakraç Mah. | 2 | 687 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Başüstü Mah. | 1 | 355 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Berçenek Mah. | 1 | 138 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Beyceğiz Mah. | 9 | 3.100 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Büget Mah. | 1 | 159 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Büyüksevin Mah. | 1 | 269 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Büyüktatlı Mah. | 2 | 635 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Binboğa Mah. | 1 | 182 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Dedebaba Mah. | 7 | 2.656 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 181 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Dokuztay Mah. | 1 | 165 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Efsus Turan Mah. | 15 | 5.469 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Emirli Mah. | 2 | 573 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Emirilyas Mah. | 1 | 358 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Erçene Mah. | 2 | 442 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Esence Mah. | 2 | 451 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 10 | 3.438 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Gerger Mah. | 1 | 175 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Gözpınarı Mah. | 1 | 87 | %62,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 294 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Haticepınarı Mah. | 1 | 96 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Hurman Mah. | 2 | 476 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Hüyüklü Mah. | 3 | 981 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kabaağaç Mah. | 2 | 696 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kale Mah. | 9 | 3.124 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Kangal Mah. | 1 | 130 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Karagöz Mah. | 1 | 310 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kaşanlı Mah. | 2 | 407 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Koçovası Mah. | 1 | 281 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Kuşkayası Mah. | 1 | 194 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kötüre Mah. | 1 | 171 | %59,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Marabuz Mah. | 2 | 474 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Mehre Mah. | 1 | 232 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Nadır Mah. | 2 | 599 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Oğlakkayası Mah. | 1 | 52 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.738 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Soğucak Mah. | 1 | 131 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Söğütderesi Mah. | 1 | 73 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Tanır Mah. | 4 | 1.219 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Tatlar Mah. | 2 | 411 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 110 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Türksevin Mah. | 1 | 318 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Türkçayırı Mah. | 1 | 331 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 163 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 92 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 11 | 4.156 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Çağılhan Mah. | 1 | 163 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Çobanbeyli Mah. | 6 | 1.821 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Çomudüz Mah. | 1 | 227 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Çoğulhan Mah. | 2 | 665 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Çukurpınar Mah. | 1 | 127 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Örenderesi Mah. | 1 | 32 | %109,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Örenli Mah. | 1 | 119 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| İnci Mah. | 1 | 77 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| İncirli Mah. | 1 | 174 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| İğdemlik Mah. | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |