Menderes · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMenderes ilçesi
%60,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
70.444 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %60,1 ile birinci; 70.444 geçerli oy, katılım %86,5.
Menderes
Kayıtlı seçmen 82.327 · Oy kullanan 71.208 (katılım %86,5) · Geçerli 70.444 · Geçersiz 764
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42.337 | %60,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28.107 | %39,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 969 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 329 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Altıntepe Mah. | 7 | 2.598 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Ata Mah. | 5 | 1.696 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Ataköy Mah. | 4 | 1.379 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Barbaros Mah. | 9 | 3.385 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.580 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Cüneytbey Mah. | 18 | 6.486 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.208 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Develi Mah. | 5 | 1.789 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.296 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Efemçukuru Mah. | 1 | 355 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Gazipaşa Mah. | 11 | 4.031 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Gölcükler Mah. | 12 | 4.227 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Gölova Mah. | 1 | 234 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.017 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.207 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 3 | 802 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 3.546 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 3 | 802 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.158 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 777 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Kasımpaşa Mah. | 14 | 5.069 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Keler Mah. | 1 | 128 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Kemalpaşa Mah. | 21 | 7.638 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Kısık Mah. | 1 | 362 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 131 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Küner Mah. | 5 | 1.797 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Mithatpaşa Mah. | 13 | 4.709 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Orta Mah. | 7 | 2.422 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 894 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 800 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Sancaklı Mah. | 2 | 656 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.143 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.171 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 807 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Çakaltepe Mah. | 3 | 516 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.314 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Çatalca Mah. | 2 | 519 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Çukuraltı Mah. | 13 | 4.723 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Çile Mah. | 2 | 512 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Çileme Mah. | 4 | 1.459 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.276 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Şaşal Mah. | 2 | 410 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |