Kınık · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKınık ilçesi
%60,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
19.464 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kınık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %60,7 ile birinci; 19.464 geçerli oy, katılım %91,5.
Kınık
Kayıtlı seçmen 21.584 · Oy kullanan 19.742 (katılım %91,5) · Geçerli 19.464 · Geçersiz 278
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11.815 | %60,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.649 | %39,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpadere Mah. | 1 | 246 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Arpaseki Mah. | 2 | 498 | %100,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Aziziye Mah. | 1 | 150 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Aşağı Mah. | 3 | 1.050 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Bademalan Mah. | 1 | 224 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Balaban Mah. | 1 | 116 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Bağalan Mah. | 1 | 332 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 203 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Cumalı Mah. | 1 | 280 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Değirmencieli Mah. | 1 | 99 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 269 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Elmadere Mah. | 1 | 288 | %104,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.063 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Hamzahocalı Mah. | 1 | 200 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Işıklar Mah. | 1 | 133 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 115 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Karadere Mah. | 1 | 139 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Karatekeli Mah. | 1 | 80 | %97,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Kocaömer Mah. | 1 | 280 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Kodukburun Mah. | 1 | 26 | %111,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Köseler Mah. | 1 | 252 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Mıstıklar Mah. | 1 | 165 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Musacalı Mah. | 1 | 58 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Osmaniye Mah. | 6 | 2.250 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Poyracık Mah. | 15 | 4.607 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Sucahlı Mah. | 1 | 171 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Taştepe Mah. | 1 | 340 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Türkcedit Mah. | 5 | 1.533 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Yayakent Mah. | 4 | 1.040 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 210 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.461 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Yukarı Mah. | 2 | 546 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Çaltı Mah. | 1 | 243 | %99,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Çanköy Mah. | 1 | 210 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 109 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Örtülü Mah. | 2 | 502 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 96 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |