Ümraniye · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÜmraniye ilçesi
%53,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
469.206 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ümraniye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,7 ile birinci; 469.206 geçerli oy, katılım %88,7.
Ümraniye
Kayıtlı seçmen 534.493 · Oy kullanan 474.276 (katılım %88,7) · Geçerli 469.206 · Geçersiz 5.070
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 252.143 | %53,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 217.063 | %46,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adem Yavuz Mah. | 33 | 12.270 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Altınşehir Mah. | 58 | 21.547 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Armağanevler Mah. | 83 | 30.582 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Atakent Mah. | 42 | 15.737 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Atatürk Mah. | 52 | 19.242 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Aşağı Dudullu Mah. | 28 | 10.457 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Cemil Meriç Mah. | 44 | 16.315 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Dumlupınar Mah. | 25 | 9.196 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Elmalıkent Mah. | 44 | 16.149 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Esenevler Mah. | 53 | 19.719 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Esenkent Mah. | 38 | 14.375 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Esenşehir Mah. | 37 | 13.723 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 9 | 3.341 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Finanskent Mah. | 4 | 1.165 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Hekimbaşı Mah. | 16 | 5.566 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Huzur Mah. | 24 | 8.854 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Ihlamurkuyu Mah. | 32 | 11.769 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 33 | 12.091 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Madenler Mah. | 31 | 11.468 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Mehmet Akif Mah. | 51 | 18.983 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Namık Kemal Mah. | 60 | 22.364 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Necip Fazıl Mah. | 54 | 20.214 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Parseller Mah. | 31 | 11.534 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Saray Mah. | 6 | 2.033 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Site Mah. | 44 | 16.166 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Tantavi Mah. | 24 | 8.787 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Tatlısu Mah. | 45 | 16.939 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Tepeüstü Mah. | 27 | 10.200 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Topağacı Mah. | 28 | 10.402 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Yamanevler Mah. | 32 | 11.691 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 5.053 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Yukarı Dudullu Mah. | 41 | 15.257 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çakmak Mah. | 77 | 28.547 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Çamlık Mah. | 48 | 18.084 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| İnkılap Mah. | 57 | 20.562 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| İstiklal Mah. | 101 | 37.294 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Şerifali Mah. | 19 | 6.817 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |